Експериментальне дослідження спазмолітичних властивостей неопіоїдних анальгетиків : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. О. Нефьодов. - Київ, 2010. - 23 с.

Нефьодов, О.О. (2010) Експериментальне дослідження спазмолітичних властивостей неопіоїдних анальгетиків : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. О. Нефьодов. - Київ, 2010. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут фармакології і токсикології АМН України».

[img] Text
1-2 страниці.doc

Download (46kB)
[img] Text
АВТОРЕФЕРАТ Нефедов.doc

Download (494kB)

Abstract

Дисертацію присвячено встановленню та порівняльному аналізу у ненаркотичних анальгетиків міотропного спазмолітичного компоненту та у класичних спазмолітиків антиноцицептивних властивостей на моделях болю, не пов’язаних зі спазмом, для обґрунтування та створення найбільш ефективних комбінацій цих груп лікарських засобів. Експериментальним шляхом встановлено, що неопіоїдні анальгетики проявляють концентраційно-залежні вазодилататорні властивості in vitro на сегментах грудної аорти щурів та знижують тонус кишечника щурів. По відношенню до гладенької мускулатури аорти за спазмолітичною активністю (за ступенем збільшення ЕС50) досліджені препарати можна розташувати в ряду: піродазол > кеторолак > мелоксикам > лорноксикам > парекоксиб > диклофенак натрію > метамізол > декскетопрофен; за спазмолітичною ефективністю (за ступенем збільшення сили спазмолітичного ефекту) анальгетики розподілилися наступним чином: мелоксикам > декскетопрофен > диклофенак натрію > метамізол > піродазол > кеторолак > парекоксиб > лорноксикам). Спазмолітичні властивості НПЗЗ в середньому на 30-50% поступаються класичним спазмолітикам. Встановлено, що ці препарати підвищують рівень стабільних метаболітів оксиду азоту, що може мати значення у спазмолітичній дії досліджуваної групи лікарських засобів. Фармакологічними дослідами встановлено, що класичні спазмолітики проявляють анальгетичні властивості на моделях болю неспастичного ґенезу. Препарати вінборон, папаверин та дротаверин проявляють достатній антиноцицептивний ефект у порівнянні з новими анальгетиками та традиційними ННА. При цьому антиноцицептивна активність спазмолітиків в середньому на 40-60% менша ніж у НПЗЗ. Показано, що цей ефект досліджуваної групи препаратів не має опіатергічного компоненту. Встановлені особливості спазмолітичного компоненту ненаркотичних анальгетиків та антиноцицептивного ефекту спазмолітичних засобів, що є передумовою для подальшої розробки ефективних комбінацій лікарських засобів цих двох фармакологічних груп та раціоналізації фармакотерапії больових синдромів. З 10 досліджених комбінацій виділена комбінація-лідер (кеторолак з дротаверином у співвідношенні 1:1,2, володіє вираженими анальгетичними та спазмолітичними властивостями) на яку отримано позитивне рішення про видачу патенту на винахід.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: спазмолітичний компонент, ненаркотичні анальгетики, анальгетична активність, класичні спазмолітики
Subjects: Clinical Pharmacology
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 10:40
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/196

Actions (login required)

View Item View Item