Обгрунтування реабілітаційного лікування та оцінка його результатів у хворих з ушиванням перфоративної виразки дванадцятипалої кишки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Фірас Таляль Оді Сархан. - Дніпропетровськ, 2005. - 24 с.

Фірас, Таляль Оді Сархан (2005) Обгрунтування реабілітаційного лікування та оцінка його результатів у хворих з ушиванням перфоративної виразки дванадцятипалої кишки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Фірас Таляль Оді Сархан. - Дніпропетровськ, 2005. - 24 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

[img] Text
Firas.doc

Download (262kB)

Abstract

Дисертація присвячена покращенню результатів лікування хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки (ДПК), оперованих із застосуванням ушивання перфоративного отвору та використання комплексної противиразкової терапії. В основу роботи покладено дані комплексного обстеження та лікування 225 хворих з перфоративною виразкою ДПК. Проведено дослідження кислотоутворюючої функції шлунка за допомогою внутрішньошлункової рН-метрії експрес-методом та методом добового рН-моніторингу; дослідження хелікобактерного засіву слизової оболонки шлунка за даними 13С-сечовинного дихального тесту та морфологічних досліджень біоптатів слизової оболонки шлунка. Встановлено, що у 71,4% хворих з перфоративною виразкою ДПК після ушивання перфоративного отвору має місце підвищена або збережена кислотопродукуюча функція шлунка, а у 76,6% обстежених виявлено наявність засіву Helicobacter pylori слизової оболонки шлунка. На основі проведених досліджень обгрунтовано комплекс антисекреторної та антихелікобактерної терапії, застосування якого в ранньому післяопераційному періоді дозволило знизити кількість рецидивів виразки з 31,8% до 4,3%.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: дуоденальна виразка, перфорація, ушивання перфоративного отвору, Helicobacter pylori, кислотоутворююча функція шлунка, реабілітаційне лікування, антихелікобактерна терапія
Subjects: Abdominal surgery
Gastroenterology
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 05 Oct 2015 13:06
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/213

Actions (login required)

View Item View Item