Морфогенетичні закономірності ембріонального розвитку серця : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора біол. наук / В. Ф. Шаторна. - Тернопіль, 2009. - 35 с.

Шаторна, В.Ф. (2009) Морфогенетичні закономірності ембріонального розвитку серця : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора біол. наук / В. Ф. Шаторна. - Тернопіль, 2009. - 35 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Тернопільський державний медичний університет МОЗ України.

[img] Text
автореф-последний-нов.doc

Download (903kB)

Abstract

Дисертація присвячена з’ясуванню механізмів морфогенезу вад розвитку серця, обумовлених дією гіпоксії та гіпертермії. Вивчені терміни формування вад серця під впливом гіпоксії або гіпертермії, та морфологічні перебудови, що призводять до формування вад розвитку серця в експериментальних моделях. Кількісно оцінені структурні зміни в різних відділах ембріонального серця: передсердях, шлуночках, атріовентрикулярному каналі, передсердно-шлуночкових клапанах, міжпередсердній та міжшлуночковій перегородках, конусностовбуровому відділі та клапанах великих судин серця (аорта та легеневий стовбур). Для виявлення змін в ході базових гістогенетичних процесів використано імуногістохімічні маркери. Накопичення маркерів проліферації Кі-67 та апоптозу bcl-2 дало можливість співставити процеси проліферація-апоптоз в нормі та виявити зміни в моделях експериментів. Накопичення маркеру стресового білка НSP дозволило відстежити продукцію захисного білкового компоненту у тканинах серця після впливу гіпоксією та гіпертермією. Виявлення CD 34-маркеру ендотелію та маркеру - α-sma, що є маркером гладенької м’язової тканини, дало можливість не тільки визначити основні терміни та етапи васкулогенезу, але й дозволило відстежити диференціювання первинних судин серця, що розвивається у процесі кардіогенезу. Вплив тератогенами в різні проміжки часу визначив наявність термінаційних періодів кардіогенезу, коли спостерігається пряма залежність процесів септації від впливу фізичних факторів. Для серця курячого зародка цей період становить 68-72 годин інкубації, (19 стадія за НН), а для ембріона щура цей термін становить 11 добу розвитку, що відповідає 13 стадії ембріогенезу.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: серце, кардіогенез, серцеві вади, гіпоксія, гіпертермія
Subjects: Medical Biology
Embryology
Divisions: Departments > Department of Medical Biology, Botany and Pharmacognosy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:29
Last Modified: 01 Oct 2015 08:30
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/247

Actions (login required)

View Item View Item