Досвід використання відеоторакоскопії у лікуванні пацієнтів з поєднаною краніоторакальною травмою в залежності від ступеню ураження нервової системи

Пімахов, В.В. (2015) Досвід використання відеоторакоскопії у лікуванні пацієнтів з поєднаною краніоторакальною травмою в залежності від ступеню ураження нервової системи. Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, В. 24 (кн. 1). pp. 146-153.

[img]
Preview
Text
Pimakhov_ZRNMAPO.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Вступ. Одним із шляхів покращення результатів лікування ушкоджень грудної клітини у хворих з поєднаною травмою є використання мініінвазивних технологій, проте питання їх застосування у випадках поєднаної важкої черепно-мозкової травми (індекс шкали ком Глазго <10 балів) залишається дискутабельним. Мета Проаналізувати результати використання відеоторакоскопічних втручань (ВТС) у хворих з краніоторакальною травмою в залежності від важкості порушень нервової системи. Матеріали і методи. Вивчені результати лікування 69 хворих, в 30 з них виконували ВТС. Хворі у групах були поділені за важкістю черепно-мозкової травми на дві підгрупи: від 10 до 15 балів та від 6 до 10 балів за шкалою ком Глазго. Досліджені динаміка респіраторного індексу, швидкість відновлення свідомості та когнитивного статусу. Результати. Використання ВТС дозволило пришвидшити на 5,8 доби відновлення респіраторного індексу, свідомості - на 4,9 доби, що супруводжувалося швидшим на 2,2 доби відновленням когнитивного статусу, покращенням перебігу захворювання та зниженням кількості ускладнень.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: відеоторакоскопія, лікування, краніоторакальна травма, нервова система.
Subjects: Thoracic surgery
Divisions: Departments > Department of Surgery №2
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 26 Jan 2016 13:08
Last Modified: 26 Jan 2016 13:08
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/633

Actions (login required)

View Item View Item