Кількісна оцінка морфологічних змін передсердного міокарда щурів за умов впливу гіпоксії протягом пренатального онтогенезу

Шевченко, К.М. (2015) Кількісна оцінка морфологічних змін передсердного міокарда щурів за умов впливу гіпоксії протягом пренатального онтогенезу. Вісник проблем біології і медицини, Т. 1 (№122). pp. 318-323.

[img] Text
Quantitative Analysis of Morphological Changes.pdf

Download (25MB)

Abstract

Проведено кількісний аналіз морфологічних змін передсердного міокарда щурів в нормі та за умов впливу гострої та хронічної гіпоксії на етапах пренатального онтогенезу. Дослідження показали, що від 14-ї доби пренатального періоду до 1-ї доби постнатального періоду розвитку в нормі та за умов впливу різних режимів гіпоксії між індексом проліферації та товщиною міокарда існує сильний зворотній зв’язок, коефіцієнт кореляції r в нормі становить -0,78 (р<0,05). Хронічна гіпоксія призводить до зниження товщини міокарда та компенсаторного підвищення індексу проліферації у порівнянні з нормою, що обумовлює ще вищий коефіцієнт кореляції (-0,94 (р<0,05)). Гостра гіпоксія суттєво не змінює значення наведених показників.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: щури, передсердний міокард, пренатальна гіпоксія, кардіогенез
Subjects: Histology
Cytology
Embryology
Divisions: Departments > Department of histology
Depositing User: Елена Шрамко
Date Deposited: 22 Aug 2016 12:05
Last Modified: 22 Aug 2016 12:05
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/790

Actions (login required)

View Item View Item