Рівень тривожності у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: діагностика, диференціальна діагностика, підходи до лікування

Перцева, Т.О. and Конопкина, Л.І. and Вереса, О.В. and Губа, Ю.В. (2016) Рівень тривожності у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: діагностика, диференціальна діагностика, підходи до лікування. Запорожский медицинский журнал, № 2 (95). pp. 40-43.

[img] Text
Губа.pdf

Download (377kB)

Abstract

Психічні розлади, зокрема підвищена тривожність, відносяться до коморбідних станів при хронічному обструктивному захворюванні легень (ХОЗЛ) і негативно впливають на загальний стан хворих, їх якість життя, прихильність до тривалого лікування, погіршують ефективність реабілітаційних заходів. Останнім часом дослідники приділяють багато уваги вивченню причинно-наслідкових зв’язків між підвищеною тривожністю та клініко-функціональними проявами ХОЗЛ. Мета дослідження: встановити зв’язок між клінічними проявами та рівнем тривожності у хворих на ХОЗЛ. Нами було обстежено 77 хворих на ХОЗЛ. Обстеження хворих включало загальноклінічні методи, оцінку клінічних симптомів, у тому числі за допомогою опитувальників, спірометрію. Визначення рівня тривожності проводилося за допомогою Госпітальної шкали тривоги та депресії. Заключна оцінка психічного стану хворих проводилась лікарем-психіатром. Хворі на ХОЗЛ з підвищеною тривожністю та з нормальним її рівнем здебільшого не відрізняються між собою за демографічними показниками та рівнем вентиляційних порушень. Проте, у хворих на ХОЗЛ з підвищеною тривожністю виразність задишки та виразність симптомів в цілому більш значуща, ніж у хворих з нормальним рівнем тривожності. При виявленні підвищеної тривожності пацієнтам слід рекомендувати консультацію лікаря-психіатра. В той же час, нормальний рівень тривожності у хворих на ХОЗЛ за анкетою HADS-тривога не виключає можливої наявності у них інших змін психічного статусу.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: ХОЗЛ, клінічні симптоми, підвищена тривожність. ХОЗЛ, симптомы, тревожности шкала симптоматическая. COPD, Symptoms, Manigest Anxiety Scall.
Subjects: Internal Medicine
Pulmonology
Divisions: Departments > Department of Internal Medicine 1 (formerly - Faculty Therapy and Endocrinology)
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 31 Aug 2016 11:41
Last Modified: 31 Aug 2016 11:41
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/814

Actions (login required)

View Item View Item