Прогнозування природного розродження та його оптимізація у вагітних з оперованою маткою : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Д. В. Черненко. - Київ, 2008. - 26 с.

Черненко, Д.В. (2007) Прогнозування природного розродження та його оптимізація у вагітних з оперованою маткою : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Д. В. Черненко. - Київ, 2008. - 26 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Київська національна академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.

[img] Archive
08cdvvom.zip

Download (37kB)

Abstract

Робота присвячена прогнозуванню природного розродження вагітних з оперованою маткою після кесаревого розтину в нижньому сегменті поперечнім розрізом. Виичений стан оперованої матки у 183 жінки з рубцем на матці після кесаревого розтину в нижньому сегменті поперечним доступом. З врахуванням прогностичних критеріїв 31 вагітна з оперованою маткою розроджена через природні пологові шляхи. Встановлено, що у 81% випадків дослідження тканин із зони попереднього розрізу матки при патоморфологічному і біофізичному дослідженні визначений добрий і задовільний стан відновлення міометрію і лише в 19% випадків гістологічно виявлялися грубі склеротичні зміни тканин, в яких при біофізичному дослідженні виявлено підвищений вміст кальцію та пониження діелектричного опору. Встановлено, що стан васкулярізації зони попереднього розрізу матки є значущим прогностичним критерієм при відборі вагітних з оперованою маткою для можливих пологів природними шляхами. Запропонований коефіцієнт васкулярізації (КВ). КВ= X :Y ,де КВ – шуканий коефіцієнт васкуляризації; X – кількість судин у 1 см І за енергетичною допплерометрією;Y – кількість судин у 1 см І за кольоровою допплерометрією. При комплексному прогнозуванні природного розродження КВ, що не перевищувє 1,2 при рівномірному розташуванні локусів кровопостачання свідчить на користь спроможності оперованої матки. Розроблено математичну модель прогнозування методу розродження у вагітних з оперованою маткою. Встановлено, що ефективність комплексного прогнозування природного розродження з врахуванням стану васкулярізації становить 94,1% при прогнозуванні розродження шляхом кесаревого розтину та з імовірністю 80,0% при прогнозуванні розродження через природні пологові шляхи.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: оперована матка, васкулярізація, розродження після кесаревого розтину, прогнозування
Subjects: Obstetrics
Gynecology
Divisions: Departments > Department of Obstetrics and Gynecology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:22
Last Modified: 02 Oct 2015 07:37
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/102

Actions (login required)

View Item View Item