Відновлення репродуктивної функції у жінок після реконструктивно-пластичних операцій з приводу лейоміоми матки : автореф. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Д. Ю. Коваленко. - Донецьк, 2013. - 23 с.

Коваленко, Д.Ю. (2013) Відновлення репродуктивної функції у жінок після реконструктивно-пластичних операцій з приводу лейоміоми матки : автореф. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Д. Ю. Коваленко. - Донецьк, 2013. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

[img] Text
автореферат Диана финиш.docx

Download (118kB)

Abstract

Дисертація присвячена питанням оптимізації та підвищення ефективністі заходів з реабілітації репродуктивної функції у жінок після реконструктивно-пластичних операцій з приводу лейоміоми матки на підставі вивчення особливостей репаративного процесу у оперованої матці, порушень ендокринної функції репродуктивної системи та їх корекції в предгравідарному періоді та під час вагітності. Для досягнення поставленної в роботі мети використані лабораторні, ультразвукові, доплерометричні, цитологічні, гормональні і статистичні методи дослідження. В роботі обґрунтовано доцільність скринінгового обстеження жінок на протязі перших трьох місяців після операції міомектомії на прохідність маткових труб для виключення їх обструкції, пов’язанної з післяопераційною злуковою хворобою, що дає можливість раннього вибору адекватної програми відновлення репродуктивної функції. Вперше дано наукове обґрунтування строків планування вагітності після операції міомектомії у жінок з лейоміомою матки, які обумовлені чіткими закономірностями відновного процесу у ендометрії і міометріі у процесі репарації тканин після хірургічного видалення вузлів. Вперше у жінок після операції міомектомії запропоновано активну предгравідарну підготовку з застосуванням ранньої стимуляції функції яєчників і індукції овуляції медикаментозними засобами і досягнуто більшу частоту запліднення ніж в спонтанному менструальному циклі. Розроблено і науково обґрунтовано лікувальні заходи у жінок після реконструктивно-пластичних операцій з приводу лейоміоми матки з використанням препаратів прогестерону у предгравідарному періоді і під час вагітності, показана його ефективність в профілактиці і лікуванні невиношування вагітності, плацентарної дисфункції і інших гестаційних ускладнень у вищезазначенного контингенту жінок. Визначеня в робот пріоритетних напрямків післяопераційної реабілітації репродуктивної функції сприяло реалізації репродуктивної функції у 68,3% жінок після органозберегаючого оперативного лікування лейоміоми матки.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Subjects: Obstetrics
Gynecology
Divisions: Departments > Department of Obstetrics and Gynecology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:22
Last Modified: 28 Sep 2015 07:44
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/106

Actions (login required)

View Item View Item