Гормональний механізм порушення сперматогенезу при варикоцеле (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. Л. Суварян. - Київ, 2012. - 22 с.

Суварян, А.Л. (2012) Гормональний механізм порушення сперматогенезу при варикоцеле (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. Л. Суварян. - Київ, 2012. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Інститут урології АМН України.

[img] Text
суварян_автореф_total.docx

Download (385kB)

Abstract

У роботі вивчені гормональні зміни в крові, морфологічні зміни в яєчках і порушення сперматогенезу хворих на варикоцеле. Також проведене експериментальне дослідження на 78 самцях щурів лінії Вістар. Проведене морфологічне дослідження гемодинамично пов'язаних органів, визначена астрогліальна активність і рівень адгезивних білків у таламусі-гіпоталамусі й інших ділянках мозку щурів після створення експериментального варикоцеле для уточнення ролі гемодинамічно пов'язаних органів у порушенні сперматогенезу й синтезу тестостерона і їх вплив на гіпоталамо-гіпофізарну систему. У роботі встановлено, що у хворих на варикоцеле двосторонні морфологічні зміни в тканинах яєчок призводять до порушень запліднюючих властивостей єякулята - незалежно від стадії захворювання в 67%. Має місце достовірне зниження рівня тестостерону й підвищення ФСГ. В експерименті на щурах установлено, що при варикоцеле патогістологічні зміни спостерігаються в усіх гемодинамічно пов'язаних органах (яєчка, придатки, передміхурова залоза, ліва нирка, ліва надниркова залоза). Разом з ушкодженням сперматогенного епітелію, дистрофічні зміни в інтерстиційних клітинах викликають ушкодження й клітин Лейдіга, що приводить до істотнього зниження рівня тестостерону в сироватці крові (на 77% через 18 тижнів), що, у свою чергу, приводить до підвищення кількості S-100b у мозку, а це викликає деполімерізацію філаментної форми ГФКБ і підвищення розчинної форми цього ж білка в гормончутливих відділах мозку (особливо в таламусі/гіпоталамусі й мозочку), що вказує на ушкодження цих ділянок. Спостерігається достовірне зниження розчинної форми нейрональної молекули клітинної адгезії (НМКА) (в 2 рази) і значне підвищення мембранної (в 3 рази). Молекулярні порушення в гіпоталамо-гіпофізарній системі, можуть служити тригером порушення регуляції сперматогенезу й продукції тестостерону.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: лівостороннє варикоцеле, порушення сперматогенезу, гормональне порушення, астрогліальна активність, рівень адгезивних білків
Subjects: Urology
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Urology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:50
Last Modified: 29 Sep 2015 06:47
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/115

Actions (login required)

View Item View Item