Особливості діагностування психічних порушень хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. Є. Ніколенко. - Дніпропетровськ, 2003. - 20 с.

Ніколенко, А.Є. (2003) Особливості діагностування психічних порушень хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. Є. Ніколенко. - Дніпропетровськ, 2003. - 20 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Днепропетровская государственная медицинская академия МОЗ Украины.

[img] Text
автореферат Николенко.doc

Download (98kB)

Abstract

Дисертація присвячена комплексному вивченню клініко-психопатологічних та патопсихологічних особливостей психічних розладів, які виникають на фоні соматичної патології. При клініко-психопатологічному дослідженні встановлено, що основними факторами, які впливають на формування і погіршення психічних розладів є активність і тривалість хвороби. Показана залежність преморбідних і психічних рис характеру на фоні соматичної патології від розвитку психічних порушень на різних етапах захворювання. Психічні розлади виявляються у тривожно-депресивному (46,15%), астено-депресивному (39,74%), та іпохондричному (14,11%) синдромах, які формуються у перші 5 років хвороби. Розроблені нові функції і спосіб діагностування і прогнозування психічного стану хворих на ревматоїдний артрит та принципи психо- та фармакотерапії психічних розладів сполучених з соматичною патологією, які використовуються у ревматологічних, ортопедо - травматологічних та психосоматичних закладах охорони здоров’я.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: психічні розлади, соматична патологія, патопсихологічні, діагностика, клінічні, синдром, преморбідні, функція, спосіб
Subjects: Psychiatry
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Psychiatry FPE (merged)
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:50
Last Modified: 05 Oct 2015 14:02
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/117

Actions (login required)

View Item View Item