Пограничні психічні розлади у осіб з нейросенсорною приглухуватістю (клініка, діагностика, терапія) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / С. В. Рокутов. - Харків, 2007. - 23 с.

Рокутов, С.В. (2007) Пограничні психічні розлади у осіб з нейросенсорною приглухуватістю (клініка, діагностика, терапія) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / С. В. Рокутов. - Харків, 2007. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Державна установа “Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України”.

[img] Text
автореферат_Рокутов.doc

Download (157kB)

Abstract

На підставі комплексного клініко-психопатологічного та патопсихологічного дослідження отримані дані щодо особливостей формування, проявів та перебігу різних варіантів пограничних розладів при хронічній нейросенсорній приглухуватості. В дослідженні взяли участь 166 хворих на пограничні психічні розлади при хронічній нейросенсорній приглухуватості (основна група). Серед хворих основної групи у 73 (43,9%) реєструвалися невротичні розлади (F48.0, F40.1, F43.21), у 66 (39,7%) – органічні психічні розлади (F06.4, F06.6), у 27 (16,3%) – розлади особистості (F06.3). До контрольної групи увійшли 53 хворих на хронічну нейросенсорну приглухуватість без ознак психічної патології. Встановлено, що пограничні психічні розлади у осіб з хронічною нейросенсорною приглухуватістю формуються під впливом комплексу факторів, серед яких важливу роль відіграє дефект слуху, який є специфічною психогенією, але виконує різну функцію в ґенезі цих станів. Вивчено клініко-психопатологічну структуру та психопатологічні механізми формування пограничних психічних розладів у хворих на хронічну нейросенсорну приглухуватість. Використаний в роботі комплексний підхід дозволив розробити критерії діагностики та науково обґрунтувати принципи терапії даної патології.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: пограничні психічні розлади, хронічна нейросенсорна приглухуватість, невротичні розлади, органічні психічні розлади, особистісні розлади, клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості, діагностика, терапія
Subjects: Nephrology
Divisions: Departments > Department of Psychiatry, Narcology and Medical Psychology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 02 Oct 2015 07:51
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/121

Actions (login required)

View Item View Item