Морфогенетичні паралелі розвитку серця та плаценти у пренатальному онтогенезі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / Л. В. Абдул-Огли. - Харків, 2011. - 31 с.

Абдул-Огли, Л.В. (2011) Морфогенетичні паралелі розвитку серця та плаценти у пренатальному онтогенезі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / Л. В. Абдул-Огли. - Харків, 2011. - 31 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Харківський національний медичний університет МОЗ України.

[img] Text
Абдул-Огли докт.doc

Download (4MB)

Abstract

Робота присвячена проблемі особливостей розвитку і формування плаценти і ворсин хоріона, а також клапанного апарату, міжпередсердної і міжшлуночкової перегородок серця в пренатальному періоді онтогенезу, їхньому взаємозв’язку і морфогенетичним паралелям у нормі та при формуванні вад розвитку серця при порушенні формування плаценти. Дослідження проводилися на серцях ембріонів, плодів і плацент людини в кількості 180 з використанням морфологічних методів дослідження. Комплексно вивчено особливості розвитку ворсин хоріона ранньої плаценти в ембріогенезі і плодовому періоді пренатального періоду онтогенезу, міжпередсердної, міжшлуночкової перегородок, а також клапанного апарату та проведено паралелі між етапами формування ранньої плаценти і серця людини. Процеси структурної організації серця і ранньої плаценти людини тісно взаємозв’язані і лише різні в часовому проміжку. Розвиток ранньої плаценти випереджає розвиток серця в середньому на 2 тижні. Вивчено порушення формування плаценти і розвитку атріовентрикулярних клапанів і перегородок серця з використанням морфологічних і ембріональних методик.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: ембріогенез, плацента, ворсини хоріона, кардіогенез, клапанний апарат, міжпередсердна, міжшлуночкова перегородка
Subjects: Topographic anatomy
Cardiology
Divisions: Departments > Department of Human Anatomy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:28
Last Modified: 29 Sep 2015 14:09
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/125

Actions (login required)

View Item View Item