Морфофункціональний стан секреторних компонентів серця в нормі та в умовах дії різних факторів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / М. Ю. Жаріков. - Вінниця, 2006. - 22 с.

Жаріков, М.Ю. (2006) Морфофункціональний стан секреторних компонентів серця в нормі та в умовах дії різних факторів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / М. Ю. Жаріков. - Вінниця, 2006. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України.

[img] Text
Жаріков М.Ю..doc

Download (172kB)

Abstract

Дисертаційна робота присвячена вивченню секреторних компонентів серця людей та щурів в нормі, та секреторних компонентів серця щурів за умов моделювання гемодинамічного перевантаження міокарда, введення адреналіну та дексаметазону. Встановлені вікові особливості морфології та закономірності розташування серцевих тканинних базофілів та міоендокринних клітин у людей дефінітивного періоду. Визначено, що гемодинамічне перевантаження міокарда активує секреторні компоненти серця: збільшується кількість тканинних базофілів біля кровоносних судин, відбувається збільшення кількості специфічних секреторних гранул у міоендокринних клітинах та їх переміщення. Встановлено, що адреналін активує тканинні базофіли та міоендокринні клітини, дексаметазон активує міоендокринні клітини та гальмує активність тканинних базофілів. Нами запропоновано власний спосіб моделювання гемодинамічного перевантаження міокарда та активації секреторних компонентів серця. Також була розроблена класифікація тканинних базофілів з урахуванням їх розташування у тканинах серця.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: серце, міоендокринні клітини, серцеві тканинні базофіли, специфічні секреторні гранули
Subjects: Cardiology
Anatomy
Divisions: Departments > Department of Human Anatomy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:28
Last Modified: 02 Oct 2015 12:46
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/126

Actions (login required)

View Item View Item