Регіональні особливості розвитку і будови серцевої стінки в онтогенезі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Л. В. Абдул-Огли. - Харків, 2005. - 24 с.

Абдул-Огли, Л.В. (2005) Регіональні особливості розвитку і будови серцевої стінки в онтогенезі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Л. В. Абдул-Огли. - Харків, 2005. - 24 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Харківський державний медичний університет МОЗ України.

[img] Text
Абдул-Огли канд.doc

Download (685kB)

Abstract

Дисертація присвячена вивченню особливостей будови та формоутворення стінки передсердь, шлуночків та міжшлуночкової і міжпередсердної перегородок у пре- та постнатальному онтогенезі. Дослідження проведено на 120 серцях людини: 11 ембріонах, 78 плодах і 31 серця у віці від 1 до 7 років. Гетероморфність структур стінки серця та її функціональної неоднорідності структурних компонентів стінки шлуночків та передсердь на основі яких були виділені 14 регіональних зон їх формування та особливості розвитку і будови протягом онтогенезу. Вивчався процес формування сухожильних струн передсердно-шлуночкових клапанів і соскоподібних м'язів шлуночків серця. Формування цих структур відбувається за рахунок процесів делямінації міокарду шлуночків на ранніх етапах кардіогенезу. Досліджені механізми трабекуляції та компактизації міокарду, васкулогенезу та проліферативних процесів в різних ділянках серцевої стінки. Зіставлення деяких розмірів передсердь і шлуночків показує їх залежність від віку і форми серця людини. Внутрішній рельєф стінок серця, до якого відносяться всі анатомічні утворення, що розташовуються на внутрішній поверхні стінок серця (гребенясті м'язи, овальна ямка і заслінка овального отвору у передсердях, м’ясисті перекладки, соскоподібні м'язи, сухожилкові струни в шлуночках), збільшуються із віком.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: кардіогенез, серцева стінка, міокард, папілярно-трабекулярний апарат, міжпередсердна перегородка, міжшлуночкова перегородка, ендокард
Subjects: Cardiology
Anatomy
Divisions: Departments > Department of Human Anatomy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:28
Last Modified: 07 Oct 2015 11:07
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/127

Actions (login required)

View Item View Item