Комплексна таргетна терапія маласезіозу шкіри : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / В. В. Горбунцов. - Київ, 2009. - 44 с.

Горбунцов, В.В. (2009) Комплексна таргетна терапія маласезіозу шкіри : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / В. В. Горбунцов. - Київ, 2009. - 44 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України.

[img] Text
Горбунцов В.В._автореф_дмн_2009.doc

Download (494kB)

Abstract

Дисертація присвячена проблемі лікування хворих на маласезіоз шкіри (МШ). За результатами дослідження 221 хворого встановлено, що МШ існує виключно, як комбінація декількох його окремих, різних клінічних форм, які існують одночасно та сумісно, поєднуються, характеризуються хронічним перебігом з послідовною трансформацією проявів, поширенням, розвитком ускладнень, складних та стійких уражень. Встановлено, що у хворих на МШ мають місце особливості змін імунологічних показників, показників вмісту стероїдних гормонів, мінерального обміну та обміну ліпідів, пов’язані між собою та залежні від особливостей клінічних проявів захворювання. Визначено, що хворі на МШ об’єктивно розподіляються на чотири окремі клініко-терапевтичні групи, що розрізняються за особливостями клінічних проявів, змін імунних показників, показників обміну стероїдних гормонів, ліпідів та мінералів. Показано, що проведення хворим запропонованої комплексної терапії, яка враховує всі одночасно існуючі прояви МШ, особливості його перебігу та патогенетичних змін, є більш ефективним у порівнянні з традиційною терапією окремих його клінічних форм, суттєво підвищує якість лікування хворих, нормалізує стан імунітету, обміну електролітів, статевих та кортикостероїдних гормонів, ліпідів; запобігає виникненню рецидивів.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: маласезіоз шкіри, клінічні прояви, діагностика, клініко-лабораторні зміни, лікування
Subjects: Dermatology and Venereal Diseases
Divisions: Departments > Department of Skin and Venereal Diseases
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 30 Sep 2015 10:57
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/135

Actions (login required)

View Item View Item