Функціональна характеристика бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнопаління : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. С. Башкірова. - Дніпропетровськ, 2006. - 21 с.

Башкірова, Н.С. (2006) Функціональна характеристика бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнопаління : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. С. Башкірова. - Дніпропетровськ, 2006. - 21 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, Інститут гастроентерології АМН України.

[img] Text
avtoreferat Bashkirova.doc

Download (210kB)

Abstract

Дисертація присвячена удосконаленню діагностики патологічних змін у функціональному стані чутливих бронхіальних рецепторів під впливом тютюнового диму та можливості профілактики і корекції цих порушень у дітей. В роботі вперше визначено вплив тютюнового диму на функціональний стан чутливих бронхіальних рецепторів та на регуляцію бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнового диму. Встановлено, що під впливом тютюнового диму, ще в дитячому віці, порушуються функціональний стан осморецепторів слизової оболонки бронхів, холінергічні рецептори бронхів та механізми регуляції тонусу бронхів з боку вегетативної нервової системи. Визначені ендогенні фактори, обтяжена спадковість з хронічної легеневої патології, перинатальне ушкодження ЦНС в анамнезі та наявність синдрому вегетативної дисфункції, які забезпечують схильність до більш раннього пошкодження механізмів регуляції тонусу бронхів у дітей під впливом тютюнового диму. Показано, що рівні кортизолу та основних тиреоїдних гормонів, повторні запальння в бронхах, хронічний тонзиліт суттево не впливають на появу змін у функціональному стані бронхіальних рецепторів під дією тютюнового диму. Запропоновані нові ефективні засоби корекції негативних змін у чутливих бронхіальних рецепторах, що виникають під дією тютюнового диму. Визначені критичні періоди та причини початку активного паління серед хлопців та дівчат старшого шкільного віку, що можна використовувати при формуванні антинікотинових програм.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: діти, тютюнопаління, чутливі бронхіальні рецептори, негативний вплив тютюнового диму
Subjects: Family Medicine
Pediatrics
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Family Medicine FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 07 Oct 2015 10:27
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/149

Actions (login required)

View Item View Item