Оцінка тютюнопаління як фактора ризику розвитку та прогресування хронічного обструктивного захворювання легень : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. О. Єфімова. - Ялта, 2011. - 24 с.

Єфімова, Н.О. (2011) Оцінка тютюнопаління як фактора ризику розвитку та прогресування хронічного обструктивного захворювання легень : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. О. Єфімова. - Ялта, 2011. - 24 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Кримська республіканська установа «Науково-дослідний інститут фізичних методів лікування і медичної кліматології ім. І. М. Сєченова», МОЗ України.

[img] Text
avtoreferat Efimova.doc

Download (1MB)

Abstract

Дисертація присвячена вивченню деяких механізмів формування судинного компоненту ендотеліальної дисфункції (ЕД) при хронічному обструктивному захворюванню легень (ХОЗЛ), умовам його прогресування та впливу фактору тютюнопаління, а також патогенетичному обґрунтуванню доцільності впровадження антисмокінгових програм. У роботі виявлені особливості тютюнової звички в курців, хворих на ХОЗЛ. Встановлено прогресування клініко-функціональних проявів захворювання на фоні тютюнопаління. Показаний вплив тютюнопаління та ХОЗЛ на розвиток ЕД за плазмовим рівнем ендотеліну-1 (ЕТ-1) і концентрацією оксиду азоту в повітрі, яке видихається (NOех). Виявлені фактори, які сприяють прогресуванню ЕД у хворих на ХОЗЛ. Встановлена відсутність взаємозвʼязку між ЕТ-1 та NOех у хворих на ХОЗЛ, що характеризує недостатність компенсаторних можливостей судинної регуляції. Визначений позитивний вплив терапії інгаляційними глюкокортикостероїдами на плазмовий рівень ЕТ-1 та концентрацію NOех у хворих на ХОЗЛ. Обгрунтовані додаткові показання до впровадження антисмокінгових програм у курців, хворих на ХОЗЛ, для зниження темпів прогресування ЕД.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: хронічне обструктивне захворювання легень, тютюнопаління, ендотеліальна дисфункція, ендотелін-1, оксид азоту в повітрі, яке видихається, інгаляційні глюкокортикостероїди
Subjects: Pulmonology
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Family Medicine FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 30 Sep 2015 06:41
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/150

Actions (login required)

View Item View Item