Плоскоклітинні раки орофарінгеальної області: особливості імунофенотипу та інвазії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Пославська. - Запоріжжя, 2012. - 25 с.

Пославська, О.В. (2012) Плоскоклітинні раки орофарінгеальної області: особливості імунофенотипу та інвазії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Пославська. - Запоріжжя, 2012. - 25 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Запорізький державний медичний університет.

[img] Text
автореферат обложка Пославской.doc

Download (33kB)
[img] Text
Автореферат Пославской.doc

Download (243kB)

Abstract

Дисертація присвячена вивченню прогностичного та передбачувального значення імуногістохімічних маркерів в ПР ОФО та встановленню основних та додаткових критеріїв для визначення особливостей клінічного перебігу. Вперше були уточнені імунофенотипи ПР ОФО, що мають високий ризик метастазування в регіональні лімфатичні вузли шиї та низьку чутливість до хіміотерапії. Статистично підтверджено, що при виявленні ПР ОФО з високим ризиком метастазування в регіональні лімфатичні вузли шиї, з прогностичною метою, як основні, треба використовувати маркери Е-кадгерин (р<0,001), CD34, -катенін, Кі-67 (р<0,01), як додаткові, ММР-9, VEGF, р21WAF1 (р<0,05). При виявленні ПР ОФО з низькою чутливістю до хіміотерапії в першу чергу з передбачувальною метою треба використовувати як основні маркери р21WAF1 (р<0,001), VEGF, ММР-9 (р<0,01), як додаткові Кі-67, Е-кадгерин, CD34, ММР-1 (р<0,05). Встановлені кореляційні зв’язки між клініко-морфологічними особливостями ПР ОФО та показниками експресії вищезазначених маркерів. Розраховані чутливість, специфічність, НПЧ і ППЧ щодо використання показових маркерів з прогностичною та передбачувальною метою в діагностиці ПР ОФО.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: плоскоклітинні раки орофірінгеальної області, імуноморфологія, прогностичні та передбачувальні критерії
Subjects: Oncology
Pathological anatomy
Divisions: Departments > Department of Pathological Anatomy and Forensic Medicine
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 02 Jun 2014 06:00
Last Modified: 29 Sep 2015 07:01
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/156

Actions (login required)

View Item View Item