Органопротекторна інтенсивна терапія при оперативному лікуванні тяжких опіків : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. Ю. Сорокіна. - Дніпропетровськ, 2011. - 43 с.

Сорокіна, О.Ю. (2011) Органопротекторна інтенсивна терапія при оперативному лікуванні тяжких опіків : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. Ю. Сорокіна. - Дніпропетровськ, 2011. - 43 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України.

[img] Text
aref Сорокина д.м.н..doc

Download (477kB)

Abstract

Дисертація присвячена проблемі покращення результатів лікування хворих з опіками різного ступеня тяжкості. Обґрунтовані способи і методи періопераційної органопротекторної інтенсивної терапії у гострому періоді опікової хвороби. Виявлено кореляційний взаємозв’язок між перебігом гострого періоду опікової хвороби, динамікою клініко-лабораторних показників, маркерами запальної та протизапальної відповіді, рівнем кортизолу крові. Доведено, що зміни IL-1α, TNFα і IL-18 у плазмі крові залежать від площі й глибини опіку та характеру адаптаційних реакцій. Виявлено формування на 3-5 добу ОХ “відносної” наднирникової недостатності, яка пов’язана з тяжкістю термічного ураження та з раннім хірургічним лікуванням глибоких опіків. Виявлено, що значимість інфузійної терапії кристалоїдами зменшується по мірі збільшення площі загального та глибокого опіку, а вплив комбінованої інфузійної терапії у 1,5-2,5 рази перевищує значимість інфузії кристалоїдів при тяжкій і вкрай тяжкій ОХ. Це дозволяє на 1 добу ОХ знизити майже у 2,5 рази об’єм інфузійної терапії проти розрахованого за формулою Паркланда. Розроблений та обґрунтований диференційований підхід до проведення органопротекторної гемодинамічної підтримки у стадії опікового шоку дозволяє знизити терміни передопераційної підготовки у пацієнтів з тяжкою термічною травмою. Виконання поетапного алгоритму надання медичної допомоги потерпілим з тяжкою термічною травмою забезпечує можливість раннього хірургічного лікування опіків та неускладнений перебіг опікової хвороби у 97,4% пацієнтів з ІТУ до 90 од., у 79,5% – з ІТУ 91-120 од. та у 55,1% – з ІТУ>121 од.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: тяжкі опіки, синдром системної запальної відповіді, кортизол, поліорганна недостатність, органопротекторна інтенсивна терапія, перебіг гострого періоду опікової хвороби
Subjects: Anesthesiology and Intensive care
Combustiology
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Anesthesiology, Intensive Care and Emergency Medicine states FPE
Departments > Department of Disaster Medicine and Military Medicine
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 29 May 2014 10:57
Last Modified: 22 Nov 2019 09:23
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/160

Actions (login required)

View Item View Item