Оптимізація інтенсивної терапії функціонуючого артеріального протоку у недоношених з критичною вагою : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / І. О. Анікін. - Дніпропетровськ, 2013. - 27 с.

Анікін, І.О. (2013) Оптимізація інтенсивної терапії функціонуючого артеріального протоку у недоношених з критичною вагою : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / І. О. Анікін. - Дніпропетровськ, 2013. - 27 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

[img] Text
АВТОРЕФЕРАТ АНІКІН.docx

Download (102kB)

Abstract

Дисертація присвячена вивченню особливостей перебігу синдрому відкритої артеріальної протоки у недоношених новонароджених з низькою та дуже низькою вагою, а також удосконаленню засобів інтенсивної терапії при гемодинамічно значимій ваді. Досліджено особливості респіраторного статусу, який змінювався під впливом вади. Виявлено симптоми пригнічення ЦНС у 61,67% малюків, зниження толерантності до їжі у 28,33% та гостру ниркову недостатність у 51,67% новонароджених, які пов’язані з досліджуваним синдромом. Вивчено особливості стану центральної, мозкової, ниркової гемодинаміки у недоношених новонароджених з критичною вагою на тлі відкритої артеріальної протоки. Встановлено закономірність та характер вищевказаних розладів. Проведено кореляційний аналіз ступеня залежності досліджених показників гемодинаміки від ліво–правого шунтування через артеріальну протоку. Зіставлення клініко–лабораторних характеристик органних дисфункцій з допплерометричними показниками, які отримані при обстеженні серцево–судинної системи малюків з ВАП, дозволило обґрунтувати нові предиктори гемодинамічної значимості вади, а також розробити сучасні принципи діагностики та інтенсивної терапії захворювання. На підставі дослідження визначені основні та додаткові критерії гемодинамічної значимості вади. З урахуванням кореляційних зв’язків, використовуючи критерії гемодинамічної значимості вади, було розроблено алгоритм діагностики та лікування відкритої артеріальної протоки у недоношених малюків. Використання розробленого алгоритму дозволило досягнути корекції вади у 61,67% випадків. Вивчено закономірності відновлення респіраторного статусу, центральної та реґіонарної гемодинаміки, які відбувалися після припинення шунтування крові через відкриту артеріальну протоку.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: новонароджені з критичною вагою, відкрита артеріальна протока, показники гемодинаміки, інтенсивна терапія
Subjects: Anesthesiology and Intensive care
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Anesthesiology, Intensive Care and Emergency Medicine states FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 29 May 2014 10:55
Last Modified: 28 Sep 2015 12:59
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/162

Actions (login required)

View Item View Item