Вибір варіантів знеболювання при операціях в загальній та пластичній хірургії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / В. В. Доценко. - Дніпропетровськ, 2012. - 23 с.

Доценко, В.В. (2012) Вибір варіантів знеболювання при операціях в загальній та пластичній хірургії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / В. В. Доценко. - Дніпропетровськ, 2012. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

[img] Text
Доценко.doc

Download (700kB)

Abstract

Дисертацію присвячено обґрунтуванню, дослідженню та впровадженню в клініку оптимальних варіантів анестезіологічного забезпечення при операціях в загальній та пластичній хірургії. Встановлено, що використання ТВА з ШВЛ при операціях у загальній та пластичній хірургії приводить до активації системи фібринолізу, яка недостатньо компенсується підвищенням активності ендогенної антикоагулянтної системи крові. Після ТВА з ШВЛ розвивається помірний та сильний больовий синдром через 1 годину після операції, що потребує своєчасної корекції як на операційному столі, так і в післяопераційному періоді. Спинномозкова анестезія може бути методом вибору при операціях у загальній та пластичній хірургії завдяки зниженню рівнів післяопераційного болю та інтраопераційної крововтрати і протизапальним властивостям. Епідуральну анестезію слід вважати оптимальним методом знеболювання у загальній і пластичній хірургії завдяки тому, що вона формує найменш енергоємний тип гемодинаміки, нормалізує судинний тонус, знижує навантаження на міокард, зменшує вираженість больового синдрому впродовж 1 доби після операції, забезпечує протизапальний ефект до 5 доби після операції. Водночас стабілізуються системи коагуляції і фібринолізу при активації ендогенної антикоагулянтної системи, що не тільки зменшує рівень інтраопераційної крововтрати, але і знижує строк перебування як на ліжку інтенсивної терапії (з 1,1±0,2 до 0,6±0,1), так і загальний ліжко-день (з 6,1±2,2 до 5,2±0,3).

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: загальна та пластична хірургія, спинномозкова анестезія, епідуральна анестезія, IL-1α, TNFα, IL-10, Д-дімер, АТ ІІІ, бупівакаїн
Subjects: General surgery
Anesthesiology and Intensive care
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Anesthesiology, Intensive Care and Emergency Medicine states FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 29 May 2014 10:52
Last Modified: 29 Sep 2015 07:12
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/165

Actions (login required)

View Item View Item