Гістогенез епікарда та ендотелію вінцевих судин на ранніх етапах пренатального онтогенезу в нормі та за умов зупинки розвитку печінки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. Ю. Потоцька. - Сімферополь, 2012. - 19 с.

Потоцька, О.Ю. (2012) Гістогенез епікарда та ендотелію вінцевих судин на ранніх етапах пренатального онтогенезу в нормі та за умов зупинки розвитку печінки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. Ю. Потоцька. - Сімферополь, 2012. - 19 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» МОЗ України.

[img]
Preview
Text
Потоцька.pdf

Download (596kB) | Preview

Abstract

В дисертації досліджені основні етапи гістогенетичних процесів, що лежать в основі формування епікарда та вінцевого ендотелію в нормі та за умов зупинки розвитку печінки. Експериментальне втручання проводили з метою визначити наявність, або відсутність впливу печінки на розвиток епікарда та вінцевих судин. Встановлено, що за умов порушення взаємодії печінки та основного джерела епікарда – проепікарда – спостерігається спектр порушень розвитку серця, включаючи відсутність епікарда, дефіцит об’єму міокарда, ендокардіальних структур (переважно за рахунок подушок передсердно-шлуночкового каналу) та вінцевих судин. З використанням тривимірного комп’ютерного моделювання з’ясовані основні механізми формування вінцевих судин курки та людини. З допомогою імуногістохімічного методу популяція ендотеліальних клітин серця ембріонів людини розділена на підгрупи в залежності від походження.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: розвиток вінцевих судин, ендотелій, проепікард, епікард, печінка.
Subjects: Gastroenterology
Histology
Divisions: Departments > Department of histology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 29 May 2014 10:33
Last Modified: 29 Sep 2015 07:43
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/173

Actions (login required)

View Item View Item