Аналіз доступності лікарських засобів для лікування первинної відкритокутової глаукоми

Кривов’яз, О.В. and Макаренко, О.В. (2017) Аналіз доступності лікарських засобів для лікування первинної відкритокутової глаукоми. Фармакологія та лікарська токсикологія, № 2 (53). pp. 107-111. ISSN 2227-7943

[img]
Preview
Text
pharmtox-2-17-p.107-111.pdf

Download (190kB) | Preview

Abstract

У зв’язку з постійним характером фармакотерапії відкритокутової глаукоми для хворих ІІ та ІІІ стадії стало актуальним визначити доступність лікарських засобів. Мета дослідження – аналіз структури асортименту протиглаукомних засобів першої лінії для лікування первинної відкритокутової глаукоми ІІ та ІІІ стадії та розрахунок коефіцієнтів, що характеризують цінову кон’юнктуру цих препаратів та їхню доступність для пацієнта. Проведений маркетинговий аналіз засобів першої лінії лікування глаукоми, а саме, аналогів простагландину, бета-адреноблокаторів та комбінованих крапель показав, що в арсеналі протиглаукомних засобів переважна більшість імпортного (84 %), ніж вітчизняного (16 %) виробництва з широким ціновим діапазоном. При аналізі показників ліквідності серед груп S01EЕ (аналоги простагландинів) та S01ED (бета-адреноблокатори) коефіцієнт ≥ 0,15 реєстрували для 37,5 % як першої, так і другої групи, що свідчить про досить широкі розбіжності між мінімальною та максимальною ціною. Проте для комбінованих засобів коефіцієнт ліквідності складав менше ніж 0,15 для всіх позицій з переліку протиглаукомних засобів, що оптимально за доступністю для споживачів. Одним з критеріїв купівельної спроможності є показник коефіцієнта платоспроможності (КАП). Нами проведений аналіз КАП споживачів, що працюють (середній показник заробітної платні складає 4896,00 грн), та пацієнтів з пенсійним забезпеченням (середній показник для регіону в аналізований період складає 2018,25 грн). Встановлено, що протиглаукомні засоби групи аналогів простагландинів є більш доступними для працюючих пацієнтів (КАП 3,4–11,2 %) порівняно з пацієнтами похилого віку (КАП до 27,3 %), що вимагає аналізу шляхів реімбурсації витрат хворих первинною відкритокутовою глаукомою ІІ та ІІІ стадії. Бета-адреноблокатори та комбіновані краплі є більш доступними для обох груп споживачів.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: маркетингове дослідження, протиглаукомні засоби, доступність та ліквідність лікарських засобів; маркетинговое исследование, противоглаукомные препараты, доступность и ликвидность лекарственных препаратов; marketing research, the price liquidity ratio, the adequacy solvency ratio, the primary open-angle glaucoma treatment.
Subjects: Pharmacoeconomics
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of social medicine, public health and health care management
Depositing User: Елена Шрамко
Date Deposited: 18 Aug 2017 10:47
Last Modified: 18 Aug 2017 10:47
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/1871

Actions (login required)

View Item View Item