Характер остеотропних ефектів аторвастатину, атенололу та гідрохлортіазиду в умовах експериментального остеопорозу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Сквирський. - Київ, 2012. - 22 с.

Сквирський, О.В. (2012) Характер остеотропних ефектів аторвастатину, атенололу та гідрохлортіазиду в умовах експериментального остеопорозу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Сквирський. - Київ, 2012. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут фармакології і токсикології АМН України».

[img] Text
титул_Сквирский.doc

Download (29kB)
[img] Text
АВТОРЕФЕРАТ_Сквирский.doc

Download (520kB)

Abstract

Дисертаційну роботу присвячено експериментально-теоретичному обґрунтуванню доцільності сумісного застосування аторвастатину, атенололу, гідрохлортіазіду з комплексом СаD3 на підставі дослідження їх впливу на структурно-функціональний стан кісткової тканини на моделях первинного остеопорозу, з метою підвищення безпеки застосування цих препаратів. Встановлено, що після введення експериментальним тваринам (молодим 6-місячним щурам, OVX щурам віком 1 рік, старим щурам віком 1,5 року) комплексу СаD3 впродовж 30 діб в усіх групах було відмічено підвищення мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) за даними денситометрії, а також переважання анаболічних процесів в кістковій тканині над катаболічними за даними біохімічного аналізу сироватки крові і сечі тварин. Показано, що при спільному введенні аторвастатину з СаD3 МЩКТ також підвищувалася, при цьому в групі молодих і OVX щурів збільшення щільності було вище, ніж у щурів, що отримували тільки СаD3, а у старих тварин обох груп було однаковим. Найбільш виражені зміни обмінних процесів кісткової тканини у бік анаболізму були відмічені в групі щурів з моделлю остеопорозу постменопаузи в порівнянні з групою тварин, яким вводили монопрепарат СаD3. Денситометричними дослідженнями встановлено, що в групі OVX щурів після комплексного введення атенололу з СаD3 змін в показниках загальної МЩКТ не відмічено, а тварини з моделлю сенільного остеопорозу відреагували на введення вказаної комбінації зниженням загальної МЩКТ. Біохімічні дослідження маркерів обміну кісткової тканини свідчили про зниження катаболічних процесів у щурів з різними формами остеопорозу. Результати досліджень показали, що спільне введення гідрохлортіазида з СаD3 привело до збільшення загальної МЩКТ більше, ніж в 2 рази у тварин з остеопорозом постменопаузи в порівнянні з групою, що отримувала тільки СаD3. Щури з сенільним остеопорозом на введення вказаної комбінації зміною загальної МЩКТ не відреагували. Маркери кісткового метаболізму показали уповільнення резорбції кісткової тканини в групах з різними формами остеопорозу і підвищення процесів синтезу в кістках у OVX щурів. Встановлені особливості можуть служити теоретичним обгрунтуванням для подальшої розробки диференційованого підходу до медикаментозної терапії серцево-судинних захворювань у людей похилого віку та жінок після менопаузи.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: експериментальний остеопороз, препарат СаD3, аторвастатин, атенолол, гідрохлортіазид
Subjects: Clinical Pharmacology
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 29 Sep 2015 08:14
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/189

Actions (login required)

View Item View Item