Пошук шляхів підвищення анальгетичної активності та безпечності місцевих анестетиків при їх інтратекальному введенні (експериментальне дослідження): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. Ю. Коваленко. - Київ, 2008. - 24 с.

Коваленко, О.Ю. (2008) Пошук шляхів підвищення анальгетичної активності та безпечності місцевих анестетиків при їх інтратекальному введенні (експериментальне дослідження): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. Ю. Коваленко. - Київ, 2008. - 24 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут фармакології та токсикології АМН України».

[img] Text
автореферат Коваленко Е.Ю.doc

Download (476kB)

Abstract

Дисертаційну роботу присвячено пошуку шляхів оптимізації регіонарного знеболювання з метою підвищення його ефективності при зменшенні можливостей виникнення негативних ефектів анестезуючих засобів. В дослідженнях на щурах вивчалася динаміка сегментарних та супрасегментарних механізмів больової перцепції в умовах моделей післяопераційної больової травми (лапаротомія, мононейропатія, плантарний надріз). Проведено пошук ефективних речовин із анестезуючими властивостями серед нових сполук у ряду похідних хінолонів та хіназолонів, а також вивчено особливості проявів дозозалежної анальгетичної та анестезуючої активності місцевих анестетиків лідокаїну і бупівакаїну. При порівняльному аналізі анальгетичної активності адренотропних засобів та антиоксидантів при підведенні до спинного мозку розроблено оптимальні дозовані комбінації місцевих анестетиків лідокаїну та бупівакаїну з α2-адреноміметиком клонідином, які викликають адекватну анестезуючу дію при відсутності негативних проявів на організм тварин. Нейрохімічними дослідженнями встановлено, що в умовах моделювання операційної травми у тканинах спинного мозку щурів виникають порушення рівноваги між процесами вільнорадикального окиснення та активністю ферментів антиоксидантного захисту. Отримані дані особливостей дозозалежного впливу інтратекального введення місцевих анестетиків лідокаїну і бупівакаїну на регуляцію перебігу процесів пероксидації ліпідів мембран у тканинах спинного мозку. Показано також, що раціональні комбінації лідокаїну із клонідином та бупівакаїну із клонідином при їх інтратекальному введенні викликають позитивний вплив на стабілізацію процесів рівноваги окисно-антиоксидантного балансу у тканинах спинного мозку щурів. Отримані результати мають істотне значення для розробки нових підходів до підвищення ефективності та безпечності проведення регіонарної анестезії.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: операційна травма, місцеві анестетики (лідокаїн, бупівакаїн), клонідин, інтратекальне введення, тканини спинного мозку, вільнорадикальне окиснення, антиокисна система глутатіону
Subjects: Clinical Pharmacology
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 01 Oct 2015 12:37
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/191

Actions (login required)

View Item View Item