Експериментальна оцінка нейропротективної дії похідних бензотіазолу при церебральній ішемії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біол. наук / К. О. Кравченко. - Київ, 2006. - 22 с.

Кравченко, К.О. (2006) Експериментальна оцінка нейропротективної дії похідних бензотіазолу при церебральній ішемії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біол. наук / К. О. Кравченко. - Київ, 2006. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Інститут фармакології і токсикології АМН України.

[img] Text
автореф_титул_кравченко.doc

Download (28kB)
[img] Text
автореферат_кравченко.doc

Download (410kB)

Abstract

Дисертацію присвячено виявленню в ряду похідних бензотіазолу найбільш активної речовини та поглибленому дослідженню її церебропротективних властивостей в умовах експериментальної ішемії головного мозку. При фармакопрофілактичному внутрішньошлунковому введенні щурам в дозі 14 мг/кг амдифлузол знижує летальність тварин з ГПМК, сприяє більш швидкому усуненню неврологічної симптоматики (на 2,5-5 балів); має антикоразолову – у 1,5 рази продовжує латентний період до початку конвульсій у порівнянні з контролем та в 7 разів збільшує тривалість життя мишей; протигіпоксичну – збільшує час життя тварин в умовах О2-дефіциту на третину і антитоксичну дію – збільшує час життя тварин у несприятливих умовах на 41,44% порівняно з контролем (р<0,05). Амдифлузол не справляє негативного впливу на мнестичні функції мозку в умовах ГПМК, не має виражених міорелаксантних властивостей, гальмує надмірну активацію процесів вільно-радикального окислення та нормалізує показники енергетичного обміну. Амдифлузол ефективно блокує проведення збудження до інтернейронів спинного мозку – до 70%, ефективно зменшує рефлекторне збудження мотонейронів у моносинаптичній рефлекторній дузі. Таким чином, проведені дослідження дозволили виявити серед ряду похідних бензотіазолу одну найактивнішу сполуку – амдифлузол (речовина №4, 2-аміно-6-дифторометоксібензотіазол) з високими церебропротективними властивостями, що ймовірно, пов‘язано із властивістю гальмувати глутамат-кальцієву ексайтотоксичність, яка виникає при ішемії головного мозку та пригніченням надмірної активації процесів вільно-радикального окислення та нормалізацією показників енергетичного обміну.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: похідні 2-аміно-6-бензотіазолу, інгібітори вивільнення глутамату, церебропротективна активність, експериментальна ішемія головного мозку
Subjects: Pharmacology
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Pharmacology and Clinical Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 02 Oct 2015 13:02
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/192

Actions (login required)

View Item View Item