Експериментальне дослідження анальгетичних властивостей пропіленгліколевої комбінації екстрактів «Фіталгін» : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фарм. наук / Г. С. Курт-Аметова. - Харків, 2012. - 24 с.

Курт-Аметова, Г.С. (2012) Експериментальне дослідження анальгетичних властивостей пропіленгліколевої комбінації екстрактів «Фіталгін» : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фарм. наук / Г. С. Курт-Аметова. - Харків, 2012. - 24 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Національний фармацевтичний університет МОЗ України.

[img] Text
Курт-Аметова автореферат.doc

Download (347kB)

Abstract

Дисертація присвячена дослідженню знеболювальних, протизапальних та спазмолітичних властивостей пропіленгліколевої рослинної комбінації «Фіталгін». У скринінгових дослідженнях показана досить висока анальгетична, протизапальна та жарознижувальна активність пропіленгліколевої комбінації екстрактів «Фіталгін». Встановлено ED50–250 мг/кг за анальгетичною активністю на моделі «оцтовокислі корчі» та за методом «гарячої пластини». Виявлена її здатність впливати на центральні механізми формування розвитку больової реакції на моделях електрошкірного подразнення кореня хвоста (42,8%; р<0,05) та термоподразнення хвоста щурів (23,4% (р<0,05)). Виявлено, що протизапальний ефект на моделях зимозанового та гістамінового набряках зумовлений домінуючим впливом на пригнічення синтезу лейкотриєнів. Встановлена антиальтеративна дія фітокомпозиції «Фіталгін» на модельних патологіях (спиртово-преднізолонова та індометацинова виразки шлунка). Вивчення параметрів гострої токсичності пропіленгліколевої комбінації екстрактів «Фіталгін» дозволило зарахувати його до V класу «практично не токсичних речовин». Експериментально показано, що досліджувана рослинна комбінація не чинить ульцерогенного ефекту та має гепатопротекторну активність. Експериментально встановлено, що в хронічному експерименті комбінація «Фіталгін» при пероральному, щоденному введенні в дозах 250 мг/кг ( ЕD50 ), 1250 мг/кг (5 ЕD50), 2500 мг/кг (10 ЕD50) білим щурам протягом 3 місяців не виявляє негативного впливу на масу і температуру тіла тварин, не впливає на систему крові, антитоксичну функцію печінки й обмінну - нирок.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: пропіленгліколева комбінація, екстракт, анальгетична, протизапальна, спазмолітична активність, лікарські рослини
Subjects: Clinical Pharmacology
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 29 Sep 2015 08:17
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/193

Actions (login required)

View Item View Item