Порівняльний аналіз анти- та проагрегаційних властивостей НПЗЗ в залежності від їхньої антициклооксигеназної селективності : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фарм. наук / А. Е. Лєвих. - Харків, 2011. - 23 с.

Лєвих, А.Е. (2011) Порівняльний аналіз анти- та проагрегаційних властивостей НПЗЗ в залежності від їхньої антициклооксигеназної селективності : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фарм. наук / А. Е. Лєвих. - Харків, 2011. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Національний фармацевтичний університет.

[img] Text
Автореферат.doc

Download (273kB)

Abstract

Дисертація присвячена дослідженню впливу НПЗЗ на систему судинно-тромбоцитарного гемостазу та комплексному вивченню фармакологічної активності комбінованого антиагрегантного засобу, що містить ацетилсаліцилову кислоту (10 мг/кг) та тіотриазолін (2,5 мг/кг). Встановлено, що різні НПЗЗ чинять як стимулюючий, так і пригнічувальний вплив на функціональну активність тромбоцитів. Показано, що проагрегантні властивості не є клас-специфічним ефектом ЦОГ-2 селективних препаратів. Сумісне застосування рофекоксибу з антиагрегантами дозволяє зменшити негативний проагрегантний вплив даного НПЗЗ. Показано, що комбінований препарат АСК з тіотриазоліном є більш ефективним та безпечним у порівнянні з монопрепаратом АСК, що виявляється в посиленні антиагрегантної дії та зменшенні негативного впливу на слизову оболонку шлунка. Механізм антиагрегантної дії даної комбінації окрім незворотного пригнічення тромбоцитарної циклооксигенази пов’язаний зі зменшенням оксидативного стресу, стабілізацією мембран тромбоцитів і гальмуванням вивільнення з них арахідонової кислоти, активацією NO-синтази тромбоцитів, збільшенням утворення оксиду азоту, а також пригніченням продукції тромбоксану А2.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: агрегація тромбоцитів, циклооксигеназа, НПЗЗ, антиоксиданти, ацетилсаліцилова кислота, тіотриазолін
Subjects: Pharmacology
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 07:21
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/194

Actions (login required)

View Item View Item