Особливості фармакологічної дії знеболюючих препаратів в умовах експериментальної депресії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Хомяк. - Київ, 2012. - 23 с.

Хомяк, О.В. (2012) Особливості фармакологічної дії знеболюючих препаратів в умовах експериментальної депресії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Хомяк. - Київ, 2012. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут фармакології і токсикології НАМН України».

[img] Text
Автореф титул Xom.doc

Download (29kB)
[img] Text
АВТОРЕФЕРАТ Xom.doc

Download (586kB)

Abstract

Дисертаційну роботу присвячено експериментально-теоретичному обґрунтуванню створення нових комбінацій неопіоїдних аналгетиків та антидепресантів на підставі дослідження їх аналгетичної активності, антидепресантних властивостей та впливу на поведінкові реакції у інтактних тварин та в умовах модельованої депресії. Встановлено, що в інтактних тварин найбільш ефективними за силою дії аналгетиками проявили себе диклофенак, мелоксикам, целекоксиб, парацетамол; антидепресивну активність мали - парацетамол (300 мг/кг), целекоксиб (25 мг/кг) та диклофенак (10 мг/кг). При депресії аналгетичний ефект НПЗЗ та їх комбінацій з амітриптиліном посилювався, а антидепресантний - зменшувався у порівнянні з ефектами у інтактних щурів. Проаналізовано нейрофізіологічні ефекти дії оптимальних комбінацій препаратів та їх складових на структури мозку. Встановлено, що в умовах резерпіновой депресії з метою знеболювання оптимальним є застосування целекоксибу, в умовах коригованої (амітриптиліном) депресії кращою за ефективністю є комбінація «мелоксикам + амітріптілін».

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: знеболення, депресія, поведінкові реакції, аналгетики, антидепресанти, парацетамол, целекоксиб, диклофенак, мелоксикам, метамізол, амізон, амітриптилін, мілнаципран, есциталопрам
Subjects: Pharmacology
Clinical Pharmacology
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 29 Sep 2015 08:29
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/200

Actions (login required)

View Item View Item