Клінічне значення фекального кальпротектина у діференційній діагностиці хронічних запальних та функціональних захворювань кишечника : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. С. Федорова. - Дніпропетровськ, 2011. - 19 с.

Федорова, Н.С. (2011) Клінічне значення фекального кальпротектина у діференційній діагностиці хронічних запальних та функціональних захворювань кишечника : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. С. Федорова. - Дніпропетровськ, 2011. - 19 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, Інститут гастроентерології АМН України.

[img]
Preview
Text
Автореферат_Федорова.pdf

Download (237kB) | Preview

Abstract

Дисертацію присвячено питанням удосконалення діагностики стану кишечнику та діференційній діагностиці між хронічними запальними захворюваннями кишечнику (ХЗЗК) та функціональною патологією кишечнику. Проведене комплексне вивчення загальноклінічних, біохімічних, морфологічних та імуноферментних показників при вищевказаних патологіях, вивчена наявність взаємозв’язків між ними з метою встановлення їх цінності у процесі діагностиці захворювань кишечнику. До дослідження залучено 160 пацієнтів, із них 48 хворих на неспецифічний виразковий коліт (НВК), 32 пацієнта з хворобою Крона (ХК), 49 хворих на синдром подразненого кишечнику (СПК) та 31 пацієнт без патології кишечника, що склав контрольну групу. У всіх пацієнтів проаналізовані рівні таких загальноприйнятих маркерів запалення, як рівень лейкоцитів і концентрація С–реактивного білка (СРБ), встановлений ступінь активності запального процесу у кишечнику згідно ендоскопічним та морфологічним критеріям. У усіх пацієнтів визначені концентрації фекального кальпротектина (ФК). Доведено, що рівні ФК у хворих з ХЗЗК суттєво корелюють (r=0,65; CI 0,48- 0,75; p<0,01) з активністю запалення, що встановлювалась згідно ендоскопії та гістології, що дає підставу використовувати ФК для діагностики запалення у кишечнику. Встановлено, що показники ФК пацієнтів з ХЗЗК достовірно (р<0,01) перевищують рівні ФК пацієнтів контрольної групи і групи хворих з СПК, що може бути використаним для діференційної діагностики між функціональними та органічними захворюваннями кишечнику.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, синдром подразненого кишечнику, лейкоцити, С–реактивній білок, фекальний кальпротектин
Subjects: Propaedeutics of Internal Medicine
Gastroenterology
Divisions: Departments > Department of Internal Medicine
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 08:02
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/203

Actions (login required)

View Item View Item