Метаболічні особливості гемодинамічних порушень при гіпертонічній хворобі у робочих машинобудування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. І. Кравченко. - Харків, 2004. - 24 с.

Кравченко, О.І. (2004) Метаболічні особливості гемодинамічних порушень при гіпертонічній хворобі у робочих машинобудування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. І. Кравченко. - Харків, 2004. - 24 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Харківський державний медичний університет МОЗ України.

[img]
Preview
Text
Кравченко А. И. Автореферат.pdf

Download (257kB) | Preview

Abstract

Дисертація присвячена вивченню особливості перебігу ГХ у робочих машинобудування шляхом оцінки стану кардіогемодинаміки, структурно-функціональних змін ЛШ, ендотеліальної функції та системи ПОЛ-АОЗ. Доведено, що у робочих вібро-шумових професій хворих на гіпертонічну хворобу відбувається структурна перебудова типів гемодинаміки – переважає гіпокінетичний тип з підвищенням загального периферичного судинного опору, ростом постнавантаження, зміною енергетичних витрат міокарда лівого шлуночка, розвитком гіпертрофії лівого шлуночка. Виявлено високу поширеність гіпертрофії лівого шлуночка у обстежених чоловіків з ГХ робітників машинобудування. У хворих які працюють в умовах впливу шкідливих професійних факторів ГЛШ встановлена у 57,4 % випадках, в групі порівняння – у 47,6 %. Частота ГЛШ збільшувалась з підвищенням ступеню АГ і стажу роботи. Переважалаконцентрична гіпертрофія лівого шлуночка як в основній групі (48,2 %), так і в группі порівняння (40,9 %). Виявлені функціональні порушення ендотеліальної системи і системи ПОЛ-АОЗ. Характер ендотеліальної дисфункції і процесів ПОЛ-АОС обумовлює особливості гемодинамічної перебудови при ГХ у обстежених хворих. Доведено ефективність даларгіну в антигіпертензивній терапії хворих на ГХ I ст. і ГХ II ст. у робочих машинобудування.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: гіпертонічна хвороба у робочих машинобудування, ремоделювання серця, ендотелін-1, оксид азоту
Subjects: Cardiology
Divisions: Departments > Department of Internal Medicine
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 05 Oct 2015 13:34
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/204

Actions (login required)

View Item View Item