Корекція гемітораксу при резекціях легені у хворих на туберкульоз з використанням плевроколагенопластики : автореф. дис. на здобуття наук. ступення канд. мед. наук / О. В. Білов. - Дніпропетровськ, 2011. - 23 с.

Білов, О.В. (2011) Корекція гемітораксу при резекціях легені у хворих на туберкульоз з використанням плевроколагенопластики : автореф. дис. на здобуття наук. ступення канд. мед. наук / О. В. Білов. - Дніпропетровськ, 2011. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

[img] Text
Білов ОВ.aref.doc

Download (247kB)

Abstract

Дисертація присвячена підвищенню ефективності резекції легень у хворих на туберкульоз з використанням розробленого способу корекції гемітораксу – плевроколагенопластики. Було встановлено, що основною причиною виникнення ускладнень при резекції легені з коригуючою торакопластикою є формування вузької паравертебральної порожнини, яка не заповнюється резектованою легенею, та велика травматичність втручання. У проведеному експерименті доведена можливість використання колагенової губки для пломбування екстраплевральної порожнини та утворення зрілої сполучної тканини наприкінці 2-го місяця після оперативного лікування. Розроблений та впроваджений у клінічну практику новий спосіб корекції гемітораксу на основі створення після резекції легені штучного плеврального склепіння, яке попереджує зсув легені та пломбування утвореної екстраплевральної порожнини пластинами колагенової губки. Впровадження в клінічну практику нового способу корекції гемітораксу дозволило скоротити час оперативного лікування, зменшити об’єм крововтрати та післяопераційної ексудації, зменшити кількість введення наркотичних анальгетиків, покращити функціональний стан хворих у післяопераційному періоді. Розроблений спосіб корекції гемітораксу зменшив кількість післяопераційних ускладнень у 14,6 рази, скоротив летальність з 5,5% до 0%, та збільшив ефективність резекції легені на 25,9%.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: резекція легені, туберкульоз легень, коригуюча торакопластика, плевроколагенопластика, залишкова плевральна порожнина
Subjects: Thoracic surgery
Pulmonology
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 08:03
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/207

Actions (login required)

View Item View Item