Профілактика та лікування ранових ускладнень після грижовисічення з алопластикою з приводу защемленої грижі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Джафар А. Х. Ях'я. - Дніпропетровськ, 2008. - 23 с.

Джафар, А.Х. Ях’я (2008) Профілактика та лікування ранових ускладнень після грижовисічення з алопластикою з приводу защемленої грижі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Джафар А. Х. Ях'я. - Дніпропетровськ, 2008. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

[img] Text
автореферат укр титул.doc

Download (26kB)
[img] Text
АВТОРЕФЕРАТ..doc

Download (348kB)

Abstract

В основу роботи покладено принципи індивідуального підходу до вибору методів алопластики, профілактики та терапії ранових ускладнень на усіх етапах лікування хворих із защемленою грижою. Встановлено, що максимальний рівень засіменіння виявляється тільки у хворих з некрозом защемленого органу. Висічення м’яких тканин з часткою апоневрозу біля грижі зменшує кількість і ступінь засіменіння. Антибактеріальна профілактика дозволяє пригнічувати залишкове засіменіння ран. В експерименті на тваринах показано, що для зниження рівня травматичного запалення та набряку і для формування найбільш повноцінного рубця великокомірчасту сітку краще розташовувати над апоневрозом, а дрібнокомірчасту – під апоневрозом. Показано, що синдром «малої черевної порожнини» не виникає, якщо після грижовисічення з ушиванням апоневрозу внутрішньочеревний тиск збільшується до 30% від початкового. При більш високому зростанні тиску показано алопластику за типом «латки». Розроблені і впроваджені в практику методи передопераційної, інтраопераційної та післяопераційної профілактики та лікування ранових ускладнень дозволили виконати алопластику у 98,2% хворих із защемленою грижою, знизити кількість ранових ускладнень на 5,3%, запобігти формуванню нориць, видаленню алопланту та рецидивам захворювання.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: защемлена грижа, оперативне лікування, алопластика, ранові ускладнення, профілактика
Subjects: General surgery
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 01 Oct 2015 12:42
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/209

Actions (login required)

View Item View Item