Технічні особливості та результати первинно-відновних операцій при черевно-анальних резекціях прямої кишки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кагд. мед. наук / С. Л. Маліновський. - Дніпропетровськ, 2005. - 21 с.

Маліновський, С.Л. (2005) Технічні особливості та результати первинно-відновних операцій при черевно-анальних резекціях прямої кишки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кагд. мед. наук / С. Л. Маліновський. - Дніпропетровськ, 2005. - 21 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

[img] Text
Автореферат титул М.doc

Download (31kB)
[img] Text
АВТОРЕФЕРАТ Малин.doc

Download (314kB)

Abstract

Дисертація присвячена підвищенню ефективності і якості хірургічного лікування хворих, яким виконана черевно-анальна резекція прямої кишки, шляхом оптимізації інтраопераційної оцінки життєздатності зведеної кишки та удосконаленню методів профілактики і лікування ускладнень. Встановлено, що при черевно-анальних резекціях прямої кишки у 35,5% розвивається ішемія тканин трансплантата, у 13,3% виникає неспроможність анастомозів, що призводить до розвитку гнійно-запальних ускладнень у 25,0% хворих. Виявлено, що застосування методу інтраопераційної внутрішньопросвітньої реографії в зведеній кишці дозволяє дати об’єктивну оцінку стану артеріального та венозного кровообігу в її стінці. Встановлено реографічні показники, які дозволяють виявляти розвиток ішемічних розладів на ранніх стадіях. Визначено, що при розвитку ішемії зведеної кишки в ранньому післяопераційному періоді застосування інтенсивної терапії, спрямованої на поліпшення мікроциркуляції та трофіки стінки кишки, додаткової дивульсії анального сфінктеру і дозведення кишки, дозволяють знизити розвиток некрозу до 9,7% та кількість гнійних ускладнень – до 6,4%. Встановлено, що у післяопераційному періоді профілактичне бужування та застосування тренування анального сфінктера за методикою Біофідбек дозволяють попередити розвиток рубцевих стенозів та анальної інконтиненції. Розроблено показання для різних видів ліквідації стриктур при стенозах прямої кишки довжиною понад 10 мм та викладено досвід застосування лазерної та комбінованої трансанальної деструкції стриктур з імплантацією металевих стентів. На підставі статистичного аналізу створено формулу для прогнозування розвитку ускладнень у хворих з резекціями прямої кишки.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: черевно-анальна резекція прямої кишки, хірургічне лікування, ранні та пізні післяопераційні ускладнення, лікувальна тактика
Subjects: General surgery
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 07 Oct 2015 11:32
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/211

Actions (login required)

View Item View Item