Нейрофізіологічний аналіз функціонування спинного мозку в умовах особливо високої збудливості та можливості її корекції : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. Г. Родинський. - Донецьк, 2007. - 38 с.

Родинський, О.Г. (2007) Нейрофізіологічний аналіз функціонування спинного мозку в умовах особливо високої збудливості та можливості її корекції : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. Г. Родинський. - Донецьк, 2007. - 38 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Донецький національний медичний університет ім.М.Горького.

[img] Text
Titul-Aref-D-M-N-03-01-2008.doc

Download (30kB)
[img] Text
Aref-03-01-2008.doc

Download (768kB)

Abstract

У дисертації вирішується наукова проблема, яка полягає у знаходженні шляхів та розкритті механізмів розвитку принципово нового рівня зростання збудливості спинного мозку (СМ), гіперрефлексії – спінальної суперрефлексії (СР) – стану, за якого амплітуда рефлекторних розрядів близька до порога дії найбільш збудливих нервових волокон та вивчення закономірностей функціонування СМ у цих умовах. При дослідженні механізмів функціонування СМ в умовах особливо високої збудливості з’ясовано, що маніпуляції з аферентним входом сегментарних рефлекторних дуг (денервація, блокада аксотоку, тетанізація) або системна дія гуморальних чинників (блокатора потенціалзалежних калієвих каналів – 4-амінопіридину (4-АП) чи L-тироксину) характеризують механізми, які можуть лежати в основі підвищення рефлекторної активності СМ, але окремо кожен із цих факторів забезпечує збільшення моносинаптичних рефлекторних відповідей не більше ніж на 250-300%. Лише поєднання денервації з дією блокатора потенціалзалежних калієвих каналів – 4-АП дозволило створити стан особливо високої збудливості СМ – суперрефлексію (СР). У цьому випадку амплітуда моносинаптичних рефлекторних розрядів вентрального корінця (МР ВК) на 800-900% перевищувала аналогічний показник у інтактних тварин та сягала порогу збудження волокон ВК. Показано, що в умовах СР виникає другий компонент МР ВК, який відображає збудження волокон, що не задіяні в рефлекторному розряді. Вивчені сегментарні та супраспінальні впливи на нейрони СМ в умовах особливо високої збудливості – СР та можливості корекції цих станів за допомогою нейропротектора – рилузола. Зроблено висновок про порушення закону ізольованого проведення в нервовому стовбурі в умовах СР, чому сприяє збудження більшості волокон ВК, велика амплітуда їх сумарного потенціалу, зростання синхронізації.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: спинний мозок, особливо висока збудливість, суперрефлексія, сегментарна активність, супраспінальні впливи, активність інтернейронів, мотонейронів, рилузол
Subjects: Nephrology
Physiology
Divisions: Departments > Department of Physiology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:53
Last Modified: 02 Oct 2015 11:36
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/219

Actions (login required)

View Item View Item