Критеріальне значення соціально−гігієнічних чинників та умов навчання у формуванні здоров’я підлітків загальноосвітніх закладів у сучасних умовах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / С. А. Щудро. - Київ, 2011. - 39 с.

Щудро, С.А. (2011) Критеріальне значення соціально−гігієнічних чинників та умов навчання у формуванні здоров’я підлітків загальноосвітніх закладів у сучасних умовах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / С. А. Щудро. - Київ, 2011. - 39 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України».

[img] Text
Щудро С.А., 2011.doc

Download (408kB)

Abstract

Робота присвячена визначенню критеріальної ролі соціально-гігієнічних чинників та умов навчання у формуванні соматичного і психічного здоров’я підлітків загальноосвітніх закладів як складової розробленого і впровадженого соціально-гігієнічного моніторингу. На основі виявлених закономірностей формування здоров'я під впливом навчання, внутрішньошкільних і аліментарних чинників, способу життя та екологічних умов мешкання школярів розроблена концептуальна модель соціально-гігієнічного моніторингу для підвищення якості управління здоров’ям дітей. Обґрунтовані критерії донозологічної оцінки стану здоров'я за показниками адаптації, функціонального стану, фізіологічних резервів, фізичної працездатності та харчового статусу. Запропонована методологія кваліметричної оцінки здоров'я індивідууму з урахуванням складових душевного та соціального благополуччя за якістю життя. Визначені закономірності захворюваності учнів-підлітків на сучасному етапі. Ідентифіковані фактори ризику в процесі навчання, доведений їх несприятливий вплив на стан здоров'я учнів та встановлені закономірності формування здоров'я підлітків дозволили обґрунтувати гігієнічні принципи системи інноваційної здоров'язберігаючої технології, впровадити її та отримати клініко-гігієнічну та медико-соціальну ефективність.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: підлітки, стан здоров'я, соціально-гігієнічний моніторинг, фактори ризику, профілактика захворювань, здоров'язберігаючі технології
Subjects: Health and environment
Nephrology
Divisions: Departments > Department of hygiene, ecology and occupational safety
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:49
Last Modified: 30 Sep 2015 08:29
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/226

Actions (login required)

View Item View Item