Клініко-експериментальне обгрунтування застосування пробіотика в лікуванні передніх ендогенних увеїтів : автореф дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Фаді З. І. Аль-Кайялі. - Київ, 2013. - 18 с.

Фаді, З. І. Аль-Кайялі (2013) Клініко-експериментальне обгрунтування застосування пробіотика в лікуванні передніх ендогенних увеїтів : автореф дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Фаді З. І. Аль-Кайялі. - Київ, 2013. - 18 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України.

[img] Text
Фади З. Аль-Каяли.doc

Download (416kB)

Abstract

В процесі лікування виділено 2 групи хворих: основна (53 хворих, 59 очей) і контрольна (50 хворих, 54 ока), віком від 17 до 68 років. До комплексного лікування всіх хворих входили: кортикостероїди та антибіотики у краплях, мидриатики, десенсибілізуючі, тканинні препарати, вітаміни. Хворим основної групи додатково призначали пробіотик субалін у краплях кожні 2 години та внутрішньо – по 2 дози препарату (2 ампули). Встановлена більш висока ефективність терапії увеїту з використанням субаліну. В групі пацієнтів, які отримували субалін, набряк роговиці зникав на 3,5 дня, эксудат у передній камері ока розсмоктувався на 3,1 дня, перикорнеальна ін’єкція зникала на 3,5 дня раніше, у порівнянні з групою контролю. Включення до комплексного лікування субаліну сприяло підвищенню гостроти зору і скороченню термінів лікування. Розроблені практичні рекомендації щодо нового методу лікування переднього увеїту з включенням пробіотика субаліну, показана необхідність визначення виду мікрофлори, чутливості мікрофлори до антибіотиків і пробіотиків і проведено вивчення процесу перекисного окислення ліпідів та антиоксидантної системи (концентрація дієнових кон’югатів, малонового діальдегіду та активності супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази) в слізній рідині хворих з увеїтом, для визначення ефективності проведеної терапії.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: передні увеїти, комплексне лікування, пробіотик, субалін
Subjects: Ophthalmology
Divisions: Departments > Department of Neurology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:48
Last Modified: 28 Sep 2015 13:36
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/227

Actions (login required)

View Item View Item