Гігієнічна характеристика вмісту селену в об’єктах навколишнього середовища і організмі людини та його вплив на показники здоров’я населення екологічно несприятливого регіону : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. М. Онул. - Київ, 2008. - 21 с.

Онул, Н.М. (2008) Гігієнічна характеристика вмісту селену в об’єктах навколишнього середовища і організмі людини та його вплив на показники здоров’я населення екологічно несприятливого регіону : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. М. Онул. - Київ, 2008. - 21 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Державна установа «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва АМН України».

[img] Text
Онул Н.М., 2008.doc

Download (284kB)

Abstract

Дисертація присвячена питанням вивчення регіональних особливостей розповсюдження мікроелемента селену у навколишньому середовищі, організмі людини, його впливу на показники здоров’я населення Дніпропетровської області. В результаті проведених досліджень встановлено просторово-часові особливості розповсюдження селену в системі «навколишнє середовище – організм людини» і дана комплексна оцінка його вмісту в різних об’єктах довкілля, організмі міських та сільських мешканців промислово розвинутого регіону, його залежність від концентрацій важких металів – міді, цинку, свинцю та кадмію. Створена еколого-гігієнічна карта вмісту селену у підземних водах Дніпропетровської області. Визначено, що недостатній вміст селену в об’єктах довкілля та організмі людини, з певною мірою вірогідності, впливає на показники захворюваності та смертності населення області від хвороб системи кровообігу та злоякісних новоутворень. Обґрунтовано необхідність впровадження системи профілактичних заходів по оптимізації селенового статусу задля збереження та зміцнення здоров’я населення промислово розвинутої території.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: селен, мікроелементи, навколишнє середовище, біомоніторинг, показники здоров’я, профілактика
Subjects: Health and environment
Divisions: Departments > Department of General Hygiene
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:48
Last Modified: 01 Oct 2015 12:53
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/228

Actions (login required)

View Item View Item