Клініко-нейрофізіологічні особливості перебігу гострих ішемічних порушень мозкового кровообігу (діагностика, прогноз) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. В. Погорєлов. - Харків, 2012. - 43 с.

Погорєлов, О.В. (2012) Клініко-нейрофізіологічні особливості перебігу гострих ішемічних порушень мозкового кровообігу (діагностика, прогноз) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. В. Погорєлов. - Харків, 2012. - 43 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України».

[img] Text
aref Pogorelov Title broshure копия 2014.doc

Download (35kB)
[img] Text
aref.doc

Download (357kB)

Abstract

Дисертація містить дані дослідження 1188 пацієнтів з гострими ішемічними інсультами (ІІ) та транзиторними ішемічними атаками (ТІА), 211 з яких – повторно у рамках багаторічного дослідження. На підставі отриманих даних було розроблено і запропоновано нові критерії виявлення і оцінки несприятливих типів нейронального реагування та лікувальні підходи до оптимізації стану кіркових, стовбурових структур, нейрональної астенії при ішемічних інсультах. Виявлено та вперше описано властивість ЦНС, яка полягає в наявності стабільної у часі індивідуальної структури інтегративної кіркової викликаної відповіді. Описано типові паттерни реагування, які розділені на основні лабільні та торпідні типи. Виявлено фактори, що впливають на тип нервової діяльності при інсульті, одним з яких є порушення функції ретикулярної формації, окреслено ознаки її дисфункції при ІІ та ТІА. Встановлено найбільш вагомі ознаки порушення мікроциркуляторного русла, що можуть бути незалежними факторами прогнозу ішемічного інсульту: мікроаневризми, локальні «клубочкові» патологічні феномени, мікрогеморагії. Показано, що підвищення ефективності фармакологічних методів лікування доцільно на основі моніторингу стану ЦНС методами реєстрації спонтанної та викликаної активності мозку з використанням розроблених способів активації. Виявлено ефективність і безпечність застосування розроблених нефармакологічних додаткових методів неспецифічної активації ретикулярних структур та специфічних методів нейроритмокорекції, що внесено до Реєстру нововведень МОЗ України.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: ішемічний інсульт, транзиторна ішемічна атака, викликана активність, типи реагування центральної нервової системи, інтегративна кіркова відповідь, нейрональна астенія, ретикулярна формація, метод нейроритмокорекції, мікроаневризми, мікроциркуляторне русло
Subjects: Nephrology
Cardiology
Divisions: Departments > Department of Neurology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:47
Last Modified: 29 Sep 2015 11:10
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/230

Actions (login required)

View Item View Item