Особливості нейродинамічних та структурних змін головного мозку при формуванні когнітивних порушень у хворих на цукровий діабет 2 типу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. І. Кальбус. - Київ, 2012. - 23 с.

Кальбус, О.І. (2012) Особливості нейродинамічних та структурних змін головного мозку при формуванні когнітивних порушень у хворих на цукровий діабет 2 типу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. І. Кальбус. - Київ, 2012. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України.

[img] Text
Aref.doc

Download (364kB)

Abstract

Дисертацію присвячено вивченню особливостей формування когнітивних порушень у хворих на цукровий діабет 2 типу. У результаті комплесного обстеження 112 хворих на цукровий діабет встановлено, що в структурі когнітивних змін у хворих на діабет домінують порушення короткочасної вербальної пам’яті та уваги. Структурною основою розвитку цих порушень є атрофічні зміни мозку. Встановлено, що у хворих з тривалістю діабету до 5 років домінуюють кірково-атрофічні зміни, при тривалості діабету 6−10 років відзначається як кірковий, так і кірково-підкірковий тип атрофії, при тривалості хвороби понад 10 років – кірково-підкірковий тип. При проведенні функціонального обстеження встановлено, що у хворих на діабет домінують патологічні типи ЕЕГ – «десинхронний», «дезорганізований», «грубо дезорганізований». При оцінці зорових викликаних потенціалів визначено, що у хворих на діабет відзначається зниження їх амплітуди та подовження латентних періодів їх пізніх компонентів. За результатами дослідження запропоновано удосконалену систему діагностики когнітивних порушень, що дозволяє виявити їх у хворих на цукровий діабет 2 типу на найбільш ранніх етапах.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: когнітивні порушення, цукровий діабет, викликані потенціали, атрофічні зміни мозку, біоелектрична активність мозку
Subjects: Nephrology
Diabetes
Divisions: Departments > Department of Neurology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:47
Last Modified: 29 Sep 2015 11:12
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/232

Actions (login required)

View Item View Item