Важкі метали в умовах промислових міст як фактор ризику для здоров'я населення : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Т. А. Головкова. - Київ, 2004. - 18 с.

Головкова, Т.А. (2004) Важкі метали в умовах промислових міст як фактор ризику для здоров'я населення : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Т. А. Головкова. - Київ, 2004. - 18 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Інститут гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзеєва АМН України.

[img] Text
Головкова Т.А., 2004.doc

Download (241kB)

Abstract

Дисертація присвячена вивченню особливостей надходження і розповсюдження важких металів у життєзабезпечуючих середовищах промислових населених територій у динаміці часу та встановленню комплексного їх впливу на показники здоров'я населення. Середні концентрації ВМ в атмосферному повітрі, воді, харчових продуктах промислового міста здебільшого не перевищують відповідних ГДК, але вміст металів-токсикантів - свинцю і кадмію - в організмі вагітних жінок індустріального міста підвищений у порівнянні з непромисловим містом, що впливає на порфіриновий обмін і погіршує показники периферичної крові та її' киснево-транспортної функції. Постійне навантаження абіотичними металами населення м.Дніпропетровська поєднується з дефіцитом надходження з харчовим раціоном цинку, що зумовлює підвищений ризик розвитку репродуктивних ускладнень у жінок техногенно забруднених територій. Обґрунтована необхідність проведення індивідуальної біопрофілактики у вагітних жінок, підлеглих впливу ВМ. Отримані дані фізіолого - гігієнічної ефективності вживання пектинових харчових добавок як засобу підвищення адаптаційно-компенсаторних можливостей організму та зміцненню репродуктивного здоров'я жінки.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: важкі метали, промислові міста, здоров'я населення, пектинопрофілактика
Subjects: General hygiene
Health and environment
Divisions: Departments > Department of General Hygiene
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:46
Last Modified: 05 Oct 2015 13:59
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/235

Actions (login required)

View Item View Item