Клініко-діагностичне значення активності протеолітичних процесів при вірусних гепатитах та їх наслідках : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. П. Шевченко. - Київ, 2011. - 19 с.

Шевченко, О.П. (2011) Клініко-діагностичне значення активності протеолітичних процесів при вірусних гепатитах та їх наслідках : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. П. Шевченко. - Київ, 2011. - 19 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України».

[img] Text
Shevchenko Aref.doc

Download (528kB)

Abstract

У дисертації викладені результати клініко-біохімічних, імунохімічних досліджень 171 хворого на гострі та хронічні вірусні гепатити, цироз печінки. Визначена залежність активності матриксних металопротеїназ, вмісту гіалуронової кислоти від варіанту перебігу та ступеню важкості вірусного гепатиту. Активність ММП-2, про-ММП-9 та ММП-9 залежить від перебігу (р<0,05-0,001 у порівнянні із здоровими людьми) і періоду хвороби (р<0,05-0,001 у динаміці). Рівень гіалуронової кислоти при ГВГ, ХВГ та ЦП у сироватці крові достовірно підвищується (р<0,001). При ЦП підвищується ступінь деградації ФН (p<0,001 порівняно з контролем), з’являються його низькомолекулярні фрагменти, що свідчить про активацію протеолізу у сполучній тканині. Виділені вагомі діагностичні критерії для прогнозу перебігу ХВГ та ЦП вірусного ґенезу, серед яких вміст ФН, ГК та активність про-ММП-9. На експериментальній моделі ХВГ показано, що глутаргін прискорює репаративні процеси у печінці.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: вірусний гепатит, цироз печінки, фібронектин, гіалуронова кислота, активність матриксних металлопротеїназ-2 та -9
Subjects: Infectious diseases
Gastroenterology
Divisions: Departments > Department of Infectious Diseases
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:44
Last Modified: 30 Sep 2015 08:29
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/243

Actions (login required)

View Item View Item