Порушення мукоциліарного кліренсу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: діагностика та лікування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Гуржій. - Ялта, 2008. - 23 с.

Гуржій, О.В. (2008) Порушення мукоциліарного кліренсу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: діагностика та лікування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. В. Гуржій. - Ялта, 2008. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Кримська республіканська установа „Науково-дослідний інститут фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І. М. Сєченова”, МОЗ України.

[img] Text
Aref_GurgijOV.doc

Download (196kB)

Abstract

Дисертацію присвячено питанням удосконалення лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легень на підставі вивчення особливостей порушення мукоциліарного кліренсу та особливостей впливу препаратів з різним механізмом дії на стан мукоциліарного кліренсу. Вивчено особливості порушень мукоциліарного кліренсу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у залежності від стадії захворювання за допомогою дослідження біохімічних параметрів мокротиння. З цією метою проведено визначення рівня молекул середньої маси у мокротинні. Для комплексної оцінки порушень мукоциліарного кліренсу дослідили протеолітичну систему мокротиння за рівнем трипсину, катепсину В, катепсину L; антипротеолітичну систему мокротиння – за рівнем облігатних інгібіторів трипсину – α1-антитрипсину, α2-макроглобуліну. Вивчили вміст загального білку мокротиння. З метою визначення впливу хронічного запального процесу у дихальних шляхах на загальний стан пацієнта досліджено вміст молекул середньої маси у сироватці крові хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Досліджено вплив препаратів базисної бронхолітичної терапії та муколітичних препаратів на стан мукоциліарного кліренсу.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: хронічне обструктивне захворювання легень, мукоциліарний кліренс, молекули середньої маси, протеазно-антипротеазна активність мокротиння, муколітики, холінолітики
Subjects: Pulmonology
Divisions: Departments > Department of Internal Medicine 1 (formerly - Faculty Therapy and Endocrinology)
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:24
Last Modified: 02 Oct 2015 07:28
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/249

Actions (login required)

View Item View Item