Медико-соціальна реабілітація інвалідів внаслідок бронхіальної астми : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. О. Гондуленко. - Київ, 2005. - 22 с.

Гондуленко, Н.О. (2005) Медико-соціальна реабілітація інвалідів внаслідок бронхіальної астми : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. О. Гондуленко. - Київ, 2005. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України, Київ.

[img] Text
Avtoref_Gondulenko.rtf

Download (1MB)

Abstract

У дисертації викладені матеріали клініко-функціональних та психоло-гічних досліджень у 180 хворих на бронхіальну астму: 135 інвалідів та 45 хворих, не визнаних інвалідами. Програми реабілітації проведено у 30 інва-лідів. В роботі з’ясовано основні фактори, що призводять до інвалідності при бронхіальній астмі. Медичні фактори – тяжкість та характер перебігу захворювання, неадекватний його контроль, наявність супутньої патології – складають 78 % випадків. У 33,1 % хворих при встановленні групи інвалідності провідна роль належить соціальним чинникам (робота у протипоказаних умовах праці, втрата професії, нераціональне працевлаштування та ін.). Були виявлені клініко-функціональні особливості перебігу захворю-вання, стану кардіо-респіраторної системи та функціональної активності ін-валідів, а також їх психологічні особливості та низький рівень якості життя. У роботі надане наукове обґрунтування використання реабілітаційних програм у інвалідів внаслідок бронхіальної астми з урахуванням медичного, соціального, професійного та психологічного аспектів реабілітації. Показано високу ефективність виконання індивідуальних програм реабілітації інвалі-дів, що дозволяло в більшості випадків досягти астма-контролю, кращих значень функції зовнішнього дихання, сприяло стабілізації перебігу захворювання, покращенню функціонального та емоціонального стану хворих, поліпшенню стану життєдіяльності та підвищенню якості життя.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: бронхіальна астма, інвалідність, реабілітація, якість життя, індивідуальні програми реабілітації
Subjects: Medical and social expertise in the effects of trauma
Pulmonology
Divisions: Departments > Department of Internal Medicine 1 (formerly - Faculty Therapy and Endocrinology)
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 02 Sep 2014 11:31
Last Modified: 05 Oct 2015 13:14
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/250

Actions (login required)

View Item View Item