Статична та функціональна ультрасонографічна картина плечового і ключично-акроміального суглобів в нормі та при гіпермобільності

Литвин, Ю.П. and Спузяк, М.І. and Логвиненко, В.В. and Неханевич, О.Б. (2012) Статична та функціональна ультрасонографічна картина плечового і ключично-акроміального суглобів в нормі та при гіпермобільності. Морфологія, Т. VІ (№ 4). pp. 64-70.

[img]
Preview
Text
СТАТИЧНА ТА ФУНКЦІОНАЛЬНА УЛЬТРАСОНОГРАФІЧНА КАРТИНА ПЛЕЧОВОГО І КЛЮЧИЧНО-АКРОМІАЛЬНОГО СУГЛОБІВ В НОРМІ ТА ПРИ ГІПЕРМОБІЛЬНОСТІ.pdf

Download (533kB) | Preview

Abstract

Метою даного дослідження було вивчення анатомії плечового і ключично-акроміального суглоба за даними статичної та функціональної ультрасонографії в нормі та при гіпермобільності. Для вирішення поставленої мети нами було обстежено 45 осіб у віці від 15 до 59 років (середній вік склав 32,4±1,6 роки), з них 32 чоловіки та 13 жінок. За клінічними ознаками гіпермобільності контингент, що досліджувався, було розділено на дві групи: основну – 15 пацієнтів та контрольну – 30 пацієнтів. Встановлено, що відображення елементів плечового й ключично-акроміального суглобів на ультрасонограмах мають свої особливості. В дослідженні описані незмінені м’якотканинні й кісткові структури, а також варіанти їх нормальної будови. За допомогою функціональної ультрасонографії було визначено основні ознаки нестабільності плечового й ключично-акроміального суглобів.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: статическая и функциональная ультрасонография, гипермобильность, плечевой и ключично-акромиальный суставы.
Subjects: Human Anatomy
Divisions: Departments > Department of Surgery №2
Departments > Department of Physical Rehabilitation, Sports Medicine and valeologii
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 10 Nov 2014 07:57
Last Modified: 11 Dec 2019 11:22
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/259

Actions (login required)

View Item View Item