Чутливість системи охорони здоров’я до очікувань населення - фундаментальна ціль діяльності та перспективний напрямок розвитку галузі

Крячкова, Л.В. (2011) Чутливість системи охорони здоров’я до очікувань населення - фундаментальна ціль діяльності та перспективний напрямок розвитку галузі. Медичні перспективи, Т. ХVІ (№ 1). pp. 126-131.

[img]
Preview
Text
Крячкова_отзывчивость.pdf

Download (325kB) | Preview

Abstract

У статті описані підходи до оцінки чуйності системи охорони здоров'я. Проведений інформаційний пошук літературних джерел, присвячених цій проблемі. Проаналізована хронологія розвитку концепції. Показано, що поняття чуйності пов'язане з немедичними (неклінічними) аспектами функціонування системи охорона здоров'я: забезпеченням пошани гідності людини і орієнтацією на пацієнтів. Вказано, що стандартна програма дослідження включає визначення середнього індексу чуйності і розподіл її рівня серед різних груп населення. Дана характеристика восьми елементам чуйності охорони здоров'я – пошані людської гідності, конфіденційності, автономності, комунікабельності, належним умовам надання допомоги, оперативності, доступу до мереж соціальної підтримки і свободи вибору. Визначено, що для оцінки системи охорони здоров'я України доцільно використовувати модифіковану методику ВОЗ.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: чутливість охорони здоров’я, ефективність, оцінка діяльності системи охорони здоров’я
Subjects: Social medicine, organization and health economics
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of social medicine, public health and health care management
University periodicals > Medical perspectives
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 03 Mar 2015 11:58
Last Modified: 28 Oct 2015 10:53
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/282

Actions (login required)

View Item View Item