Кількісна морфологічна оцінка стану мікросудинного русла міоматозної тканини і різних шарів міометрія у хворих на лейоміому матки при гіпо- та гіперестрогенних станах

Медведєв, М.В. (2011) Кількісна морфологічна оцінка стану мікросудинного русла міоматозної тканини і різних шарів міометрія у хворих на лейоміому матки при гіпо- та гіперестрогенних станах. Морфологія (№ 5(3)). pp. 59-65.

[img]
Preview
Text
Кількісна морфологічна оцінка....pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

У дослідженні проведено морфометричний аналіз стану мікросудинного компоненту міоматозної тканини і різних шарів міометрія у 35 хворих з лейоміомою матки при довгостроковій і короткостроковій передопераційній корекції гормонального статусу за допомогою гозереліну ацетату. Дослідження показали, що щільність мікросудин залежить від морфологічного типу міоми та для клітинної лейоміоми перевищує цей показник в 2,9 рази в порівнянні з простою. Тканина простої лейоміоми характеризується відносною гіповаскулярністю у порівнянні з оточуючим міометрієм. В умовах 3-місячної медикаментозної менопаузи відбувається достовірне зниження щільності мікросудин. В умовах підвищеного рівня статевих стероїдів спостерігається зростання вмісту мікросудин міоматозних вузлів, розширення просвіту артеріол та метартеріол і потовщення їхніх стінок. Гіпоестрогенний фон сприяє суттєвому зменшенню середніх діаметрів артеріол у тканині простої та клітинної лейоміоми, що в деяких випадках призводить до повної облітерації судин. Короткочасна гіперестрогенемія призводить до статистично значимого підвищення товщини стінки артеріол у зразках міоми. Аналогічні зміни простежуються в судинах зразків псевдокапсули жінок з клітинною лейоміомою матки.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: лейоміома, агоніст ГнРГ, міометрій, міоцити, мікросудини, псевдокапсула, строма, морфометрія
Subjects: Gynecology
Divisions: Departments > Department of Obstetrics and Gynecology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 15 Sep 2015 08:46
Last Modified: 15 Sep 2015 08:46
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/470

Actions (login required)

View Item View Item