Значення методів біологічного зворотного зв'язку в діагностиці функціонального стану м'язів тазового дна при консервативному лікуванні гіперактивного сечового міхура

Костєв, Ф.І. and Дехтяр, Ю.М. and Чайка, О.М. (2014) Значення методів біологічного зворотного зв'язку в діагностиці функціонального стану м'язів тазового дна при консервативному лікуванні гіперактивного сечового міхура. Урологія (№ 1). pp. 5-11.

[img]
Preview
Text
Костєв Ф. І..pdf

Download (265kB) | Preview

Abstract

Метою дослідження була оцінка змін показників електроміографії (ЕМГ) у жінок з гіперактивним сечовим міхуром (ГАСМ) і вивчити можливість корекції адаптаційної здатності сечового міхура методом біологічного зворотного зв'язку (БЗЗ) у поєднанні з ETS (ЕМГ-трігерна електростимуляція) м'язів тазового дна. Обстежено 73 жінки з симптомами ГАСМ. Дослідженням ЕМГ симптоми дисфункції поперечнополосатих м'язів промежини і сфінктерного апарату тазових органів були встановлені у 78,2% жінок з ургентною формою інконтіненциі. У жінок з «сенсорними» симптомами ГАСМ без інконтіненциі дисфункції м'язів промежини і сфінктерного апарату були встановлені в 36,8% і в 53,4% хворих ГАМП з алгичеським синдромом. Також встановлено, що при вживанні методу БЗЗ у поєднанні з ETS показники м'язової роботи тазових сфінктерів покращали вже через 2 тижні в 52% хворих, через 4 тижні — в 61% хворих, а до 15-го заняттю прогрес як м'язова робота зафіксований в 68% хворих.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: гіперактивний сечовий міхур, електроміографія, біологічний зворотній зв'язок, ЕМГ.
Subjects: Urology
Divisions: University periodicals > Урологія
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 16 Nov 2015 14:31
Last Modified: 16 Nov 2015 14:31
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/503

Actions (login required)

View Item View Item