Підбір антибактеріальної терапії при тяжких формах гострого гематогенного остеомієліту з урахуванням мікробного пейзажу в вогнищі запалення

Дігтяр, В.А. and Лук’яненко, Д.М. and Садовенко, О.Г. and Степанський, Д.О. (2013) Підбір антибактеріальної терапії при тяжких формах гострого гематогенного остеомієліту з урахуванням мікробного пейзажу в вогнищі запалення. [Teaching Resource] (Unpublished)

[img] Text
статья.doc

Download (105kB)

Abstract

Метою дослідження є вивчення генералізованих форм ГГО з урахуванням мікробного пейзажу, визначення раціонального впливу на вогнище запалення як парентерально – антибіотиками, так і місцево – антисептиками; виявлення причин летальних результатів. Матеріали та методи. В статті, з урахуванням мікробного пейзажу вогнища запалення, проведено аналіз структури тяжких форм гострого гематогенного остеомієліту (ГГО) у дітей Дніпропетровського регіону. Проаналізовано 32 випадки тяжких форм (токсичної та септикопіємічної) ГГО, посеред яких мали місце 6 летальних випадків: 2 – при септикопіємічній формі (11,8%) та 4 випадки – при токсичній (20%). Результати дослідження. Проведений аналіз показав, що токсична форма ГГО частіше зустрічається у дітей від 10 років і старше, септикопіємічна – у дітей до 3 років. Найбільш важкий перебіг має токсична форма захворювання, що зумовлено понад усім мікрофлорою вогнища запалення, продукти життєдіяльності котрої мають змогу уражати різноманітні органи і тканини організму. Висновки. Полірезистентність виділених штамів мікроорганізмів зумовлює зниження чутливості до антибіотиків, що з урахуванням ступеню важкості стану хворого повинно братися до уваги при призначенні емпіричної антибіотикотерапії. «Октенісепт» на основі октенідину дігидрохлориду виявився найбільш оптимальним серед досліджених антисептиків за спектром дії.

Item Type: Teaching Resource
Uncontrolled Keywords: діти, гострий гематогенний остеомієліт (ГГО), токсична форма ГГО, септикопіємічна форма ГГО, сепсис, мікрофлора, лікування ГГО, антибіотикотерапія.
Subjects: Pediatric surgery
Purulent surgical diseases
Sepsis
Divisions: Departments > Department of Pediatric surgery, Traumatology and Orthopedics
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 20 Feb 2014 01:02
Last Modified: 26 Dec 2014 11:51
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/52

Actions (login required)

View Item View Item