Аналіз результатів реформування системи охорони здоров’я в пілотних регіонах: позитивні наслідки, проблеми та можливі шляхи їх вирішення

Лехан, В.М. and Слабкий, Г.О. and Шевченко, М.В. (2015) Аналіз результатів реформування системи охорони здоров’я в пілотних регіонах: позитивні наслідки, проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Україна. Здоров’я нації, № 3. pp. 67-86.

[img]
Preview
Text
6_Статья Лехан и соавв.pdf

Download (867kB) | Preview

Abstract

Метою роботи було оцінити результативність реформи системи охорони здоров'я у пілотних регіонах, виявити позитивні та негативні її наслідки та з'ясувати причини останніх. У дослідженні використано аналітичний, порівняльний, статистичний методи. Аналіз результатів реформування системи медичного обслуговування у пілотних регіонах підтвердив обґрунтованість та виваженість запропонованих стратегічних підходів до реформування системи охорони здоров'я. У процесі реалізації пілотних проектів було доведено доцільність та ефективність: 1) розмежування первинної та вторинної медичної допомоги з розвитком первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики - сімейної медицини; 2) пулінгу фінансових ресурсів для надання вторинної та екстреної допомоги на регіональному рівні; 3) розвитку лікарень інтенсивного лікування та запровадження системи маршрутизації пацієнтів; 4) впровадження оплати праці за обсяги та якість роботи; 5) запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби з використанням порівняльних (референтних) цін і реімбурсації (на прикладі артеріальної гіпертензії).

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: система охорони здоров'я, реформування, пілотні регіони, результативність, нові механізми.
Subjects: Social medicine, organization and health economics
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of social medicine, public health and health care management
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 03 Dec 2015 09:16
Last Modified: 03 Dec 2015 09:16
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/539

Actions (login required)

View Item View Item